Тернопільські “Білі кури” та Борщ – їдуть з Франківська переможцями

27 жовтня у Івано-Франківську завершився 20-ий ювілейний мистецько-інтелектуальний пластовий змаг “Орликіада”. Тернопільські пластуни привезли не одну відзнаку.

Зокрема, тернополянин став кращим в індивідуальному змаганні за звання “Гетьманич”. Гетьманичем-2013 став юнак із 77 куреня ім. Івана Гавдиди пл. розв.Роман Борщ.

А тернопільська юначка стала віце-гетьманівною. Пластунка розвідувачка Іванка Гребеняк є членом 58 куреня ім. Катерини Білокур.

Перше місце здобули тернополян також і в театральному конкурсі. Завдяки цьому команда 58 куреня ім.Катерини Білокур “Білі кури” в загальному заліку посіла третє місце.

Ці зодобутки є вагомими для тернопільських пластунів і показують високий рівень знань, навиків, умінь та артистизму наших учасників.

Фрагменти фотосесії “Назад у минуле” , яка відображає певний період в історії України – одне із завдань для команд.
«Білі Кури», к.ч.58 ім. К. Білокур, станиця Тернопіль
Фрагменти фотосесії “Назад у минуле” , яка відображає певний період в історії України – одне із завдань для команд.
«Солодкі 16», к.ч.16 ім.І.Блажкевич, станиця Тернопіль

До слова, тернополяни уже не раз виборювали титули гетьманича та гетьманівни. Так, у 2007-му році гетьманичем став молодіжний мер Тернополя Любомир Шимків. У 2009-му – редактор журналу “Молодь” Сергій Корольчук. У 2010-му – Соломія Гребеняк.

Участь в святкуванні 20-річчя “Орликіади” з Тернополя брали:

  • «Білі Кури», к.ч.58 ім. К. Білокур, станиця Тернопіль
  • «Солодкі 16», к.ч.16 ім.І.Блажкевич, станиця Тернопіль

Довідка:

«Орликіада» –  це Всеукраїнський інтелектуально-мистецький фестиваль, який проводиться кожного року на визначену тему з українознавства.

Вперше конкурс був проведений пластунами в 1962 році в м. Гемпстед Лонг Айленд (Америка) на честь одного з перших українських політичних емігрантів Григора Орлика і з метою збереження українських традицій, мови, мистецтва. З 1993 року «Орликіада» проводиться і в Україні.

В Україні Орликіади” на різні тематикипроводилися в різних містах України (в Києві, Львові, Рівному, Ужгороді, Івано-Франківську, Тернополі, Полтаві, Острозі). Організатори завжди мають за мету глибше ознайомити учасників з темами, що мають актуальне значення для розгляду в Україні та цікаве для учасників. Такими темами були: «Державність України», «Скарби України», «Українська пісня», «Українські театр та кіно», «Провідники України», «Українське село», «Українські казки», «Пласт і Україна» інше.

Участь у конкурсі можна брати двома способами – командним та індивідуальним. Індивідуальний – це виборювання звання Гетьманича чи Гетьманівни окремим учасником. Як команди, так і кандидати представляють певні регіони і виборюють місця в окремих конкурсах і в загальному заліку.

Учасники готуються до інтелектуального конкурсу, вивчаючи тематику заходу; готують різноманітні соціальні проекти для різних верств населення в Україні; здійснюють театральні та відеопостановки, творчі доробки прикладного мистецтва, фотосесії; ознайомлюються з професійним театральним мистецтвом, зустрічаються з видатними українцями, дізнаються нові факти про міста, де проводиться захід, та інше.

 

Коментарі вимкнені.