Тернопільські “Білі кури” та Борщ – їдуть з Франківська переможцями

27 жовтня у Івано-Франківську завершився 20-ий ювілейний мистецько-інтелектуальний пластовий змаг “Орликіада”. Тернопільські пластуни привезли не одну відзнаку.
Зокрема, тернополянин став кращим в індивідуальному змаганні за звання “Гетьманич”. Гетьманичем-2013 став юнак із 77 куреня ім. Івана Гавдиди пл. розв.Роман Борщ.
А тернопільська юначка стала віце-гетьманівною. Пластунка розвідувачка Іванка Гребеняк є членом 58 куреня ім. Катерини Білокур.
Перше місце здобули тернополян також і в театральному конкурсі. Завдяки цьому команда 58 куреня ім.Катерини Білокур “Білі кури” в загальному заліку посіла третє місце.
Ці зодобутки є вагомими для тернопільських пластунів і показують високий рівень знань, навиків, умінь та артистизму наших учасників.

«Білі Кури», к.ч.58 ім. К. Білокур, станиця Тернопіль

«Солодкі 16», к.ч.16 ім.І.Блажкевич, станиця Тернопіль
До слова, тернополяни уже не раз виборювали титули гетьманича та гетьманівни. Так, у 2007-му році гетьманичем став молодіжний мер Тернополя Любомир Шимків. У 2009-му – редактор журналу “Молодь” Сергій Корольчук. У 2010-му – Соломія Гребеняк.
Участь в святкуванні 20-річчя “Орликіади” з Тернополя брали:
- «Білі Кури», к.ч.58 ім. К. Білокур, станиця Тернопіль
- «Солодкі 16», к.ч.16 ім.І.Блажкевич, станиця Тернопіль
Довідка:
«Орликіада» – це Всеукраїнський інтелектуально-мистецький фестиваль, який проводиться кожного року на визначену тему з українознавства.
Вперше конкурс був проведений пластунами в 1962 році в м. Гемпстед Лонг Айленд (Америка) на честь одного з перших українських політичних емігрантів Григора Орлика і з метою збереження українських традицій, мови, мистецтва. З 1993 року «Орликіада» проводиться і в Україні.
В Україні Орликіади” на різні тематикипроводилися в різних містах України (в Києві, Львові, Рівному, Ужгороді, Івано-Франківську, Тернополі, Полтаві, Острозі). Організатори завжди мають за мету глибше ознайомити учасників з темами, що мають актуальне значення для розгляду в Україні та цікаве для учасників. Такими темами були: «Державність України», «Скарби України», «Українська пісня», «Українські театр та кіно», «Провідники України», «Українське село», «Українські казки», «Пласт і Україна» інше.
Участь у конкурсі можна брати двома способами – командним та індивідуальним. Індивідуальний – це виборювання звання Гетьманича чи Гетьманівни окремим учасником. Як команди, так і кандидати представляють певні регіони і виборюють місця в окремих конкурсах і в загальному заліку.
Учасники готуються до інтелектуального конкурсу, вивчаючи тематику заходу; готують різноманітні соціальні проекти для різних верств населення в Україні; здійснюють театральні та відеопостановки, творчі доробки прикладного мистецтва, фотосесії; ознайомлюються з професійним театральним мистецтвом, зустрічаються з видатними українцями, дізнаються нові факти про міста, де проводиться захід, та інше.
Коментарі вимкнені.