Тернопільські студенти присягнули на вірність народу

 У Тернополі майже 100 офіцерів запасу присягнули на вірність українському народу. Протягом кількох років колишні курсанти навчалися у Центрі підготовки офіцерів запасу при Тернопільському національному економічному університеті.

 АНДРІЙ КРИСОВАТИЙ, ректор ТНЕУ:

«Мені дуже приємно, що під час інспектування за останній місяць, адже останній місяць саме ці курсанти перебували на військових навчаннях і на полігоні, і на відпрацюванні відповідних огневих завдань, показали, що вони за тих 2 роки здобули знання, які дають їм сьогодні право отримати звання офіцера запасу».

Крім того, що курсанти набули військових навичок, навчання вплинуло й на їхні характери, розповідають молоді офіцери. Зізнаються, така підготовка була і корисною, і цікавою.

ОЛЕКСАНДР, випускник Центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ:

«Насамперед трошки підтягнув дисципліну, тому що завжди потрібно бути вчасно, завжди виконувати всі накази. Дуже багато дізналися нового в плані військових дисциплін. Також помітив, що багато того досвіду, який отримав в Центрі підготовки офіцерів запасу можна використати також і в повсякденному житті».

Серед випускників Центру підготовки офіцерів запасу є й дівчата. Для них ніяких винятків у нормативах не робили, розповідають викладачі. Самі ж дівчата зізнаються, було не важко, а завдання вони виконували, може й краще, ніж хлопці.

АНДРІЙ КРИСОВАТИЙ, ректор ТНЕУ:

«Я горджуся саме тими дівчатами, які разом із хлопцями, на ряду, їм не було  понижено нормативи, вони всі нормативи виконали. Саме ці дівчата показали яким чином, на рівні можна виконувати ту функцію, функцію захисту нашої Вітчизни».

СОЛОМІЯ, випускниця Центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ:

«Хлопцям  просто важче зібратися – дівчата більш дисципліновані були. Переважно в нас були заняття в аудиторії, але деколи в нас були практичні заняття в цій частині або на полігоні в селі Біла. Ми стріляли з зброї, а тут вчилися марширувати. Я навчилася бути  відданою, і здобути якісь такі якості як дисциплінованість, вірність народові і більше берегти свою державу».

Привітати випускників зі святом прийшло чимало гостей. Серед них і представники влади, і обласний військовий комісар. Володимир Катинський переконаний, військова кафедра – це потужна школа життя, а молоді офіцери заслуговують поваги.

 ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Ці люди не ховаються ні за ким, вони йдуть навчаються військовій справі і в разі потреби будуть ставати на захист Батьківщини. Молоді люди, які сьогодні отримують військове звання офіцерське, які дальше продовжать навчання на 5-му курсі, наступного року після закінчення навчання всіх запрошую в військовий комісаріат для захисту Батьківщини».

До речі, присягу молоді офіцери складали на території військової частини, на плацу 44-ї артилерійської бригади.

Джерело: ІНТБ

Коментарі вимкнені.