Тернопільський апеляційний суд залишив без змін вирок засудженому за вбивство з необережності

Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу захисника обвинуваченого Віталія Ж. на вирок Чортківського районного суду від 20 грудня 2018 року. Цим вироком у зв’язку з нововиявленими обставинами (смерть потерпілого) обвинуваченого визнано винним за ч. 1 ст. 119 КК України (вбивство з необережності) та покарано до 3-ох років обмеження волі й звільнено від покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

Судом встановлено, що 4 грудня 2013 року приблизно о 22 год. між обвинуваченим Віталієм Ж. та потерпілим М. виник словесний конфлікт, під час якого потерпілий вдарив обвинуваченого по обличчю. У відповідь останній штовхнув М. у груди. Потерпілий, перебуваючи на сходовій площадці, не втримався на ногах і впав спиною на сходовий марш, що мав ухил до низу, та вдарився потилицею об бруківку. Внаслідок падіння М. отримав черепно-мозкову травму і незабаром помер.

Варто зазначити, що вироком Теребовлянського районного суду від 27 серпня 2014 року Віталія Ж. визнано винним за ст.128 КК України (необережне тяжке тілесне ушкодження) та засуджено до 2 років обмеження волі.

Після смерті сина (4 вересня 2014 року) його батько звернувся до суду з заявою про перегляд вироку за нововиявленими обставинами. 20 грудня 2018 року Чортківський районний суд заяву потерпілого задовольнив, скасувавши вирок Теребовлянського районного суду від 27 серпня 2014 року та визнавши 25-річного Віталія Ж. винним за ч.1 ст. 119 КК України з призначенням покарання у виді 3-ох років позбавлення волі та звільненням від покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

У поданій апеляційній скарзі захисник обвинуваченого Віталія Ж. просив вирок Чортківського районного суду скасувати, а його підзахисного виправдати.

Заслухавши суддю доповідача, пояснення обвинуваченого та його захисника, думку прокурора, дослідивши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку, що суд першої інстанції виніс законне, обґрунтоване та вмотивоване рішення і підстав для його скасування та закриття провадження по справи немає, тому апеляцію захисника слід залишити без задоволення, а вирок суду першої інстанції — без змін, – повідомляє прес-служба Тернопільського апеляційного суду.

Коментарі вимкнені.