Тернопільський драмтеатр зробить неможливе!

Олег Мусійчук, В’ячеслав Жила, Борис Репка Драмтеатр Терноіпль театральні вечори

Тернопільський драматичний театр цього року власними силами проведе ХІ фестиваль «Театральні вечори. Дебют». За словами в.о. директора, заслуженого артиста України Бориса Репки, головного режисера театру, Народного артиста України Олега Мосійчука та організатора фестивалю, режисера театру, заслуженого діяча мистецтв України В’ячеслава Жили, Міністерство культури залишає тернопільський фестиваль без коштів.

Проте організатори сподіваються, що вкладені кошти поверне тернопільська обласна рада. Принаймні, попередні домовленості про це існують.

– Ми казали, що фестивалю не буде. Але була емоційна розмова з Григорієм Шергеєм ( директор департаменту культури, національностей і релігій – прим.ред). І ми дійшли до того, що не можемо втратити фестиваль, при тому, що Міністерство культури не дає коштів. Ми мусимо його провести, – пояснює в.о.директора драмтеатру Борис Репка. – І ми віришили таким мудрим кроком, який порадив зробити саме Григорій Шергей, щоб ми провели фестиваль за власні кошти.

Зо словами пана Бориса, у грудні йому обіцяли кошти повернути і він в це вірить. Окрім того, він розповів, що фестиваль активно підтримують підприємці.

–       Є й добрі люди в Тернополі, які нам допомагають – це і пан Ратушняк, і банк «Аваль», «Креатор-буд», «Тернопільбуд», «Аскор» і ті, хто пригощатиме наших гостей.

«Паперовими» справами із Міністерством культури не займалися, бо отримали достовірну інформацію, що коштів на фестиваль Міністерство й так не надасть, розповідає художній керівник театру Олег Мосійчук.

– Обіцянок про проведення фестивалю ми не давали. Ми казали, що його провести практично не реально. І ми зараз його проводимо власними зусиллями за добрих слів та підтримки, обіцянок того, що нам все таки допоможуть ті, хто працює, щоб у театрі відбувались цікаві мистецькі події: це і управління культури і обласні владні структури. Що стосується Міністерства культури, з яким ми вели минулі роки перемовини, «бумажні» речі, щоб було якесь фінансування, в цьому році ми цим не займаємось, бо ми в більшій мірі тратимо часу, зусиль, а потім отримуємо там практично мізер. А тим паче ми в цьому році маємо достовірну інформацію, коштів від Міністерства культури не буде. Цей фестиваль робиться зусиллями театру.

Олег Петрович з сумом зазначає, що географія колективів обмежена.

–       Східні регіони питають, хто має оплатити приїзд, а наш театр не має цієї можливості. Але буде полтавський театр, який закриватиме фестиваль, – розповідає Олег Петрович. – До речі майже всі квитки на їх виставу вже продали.

Почесним головою фестивалю, за словами організаторів, буде Народний артист України, доцент, член-кореспондент АМУ, Голова західного відділення Спілки театральних діячів України Федір Стригун. А головою журі – відомий театральний критик Василь Неволов. Також членами журі є :начальник управління культури Григорій Шергей,  Народний артист України В’ячеслав Хімяк, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Жила, Народний артист України Олег Мосійчук.

У скільки обійдеться фестиваль керівництво театру ще не знає. Але проводитимуть його за кошти, які театр заробив на відкритті сезону.

Квитки на фестиваль уже в продажу. Вартість 20-40 грн на одну виставу. Детальну програму читайте на «Погляді».

Записала Юзя Мельник, фото Яніна Чайківська

Коментарі вимкнені.