Тернопільський вертеп побачили на Донеччині

З 17 по 21 січня 2012 року за підтримки управління у справах сім’ї та молоді Тернопільської та Донецької облдержадміністрації на Донеччині відбулася молодіжна патріотична акція «Ми ідемо з колядою!». Організатором даного заходу є Тернопільський обласний осередок «Молода Просвіта».

Основною метою проведення патріотичної акції є популяризація українських традицій та активізація співпраці між молоддю Сходу і Заходу України. Щороку в рамках даної акції тернопільський вертеп їде колядувати та сповіщати про народження Божого Сина  в східні області України. Так починаючи з 2007 року молоді просвітяни побували в містах – Суми, Сєвєродонецьк, Чернігів, Київ, Одеса, Запоріжжя.

За час перебування молодих просвітян на Донеччині традиційний вертеп змогли побачити близько 1000 людей. Театралізовані виступи були представлені в дитячому будинку №1 м.Донецька, Донецькому дитячому центрі творчості, Донецькому обласному центрі ресоціалізації наркозалежної молоді  «Твоя перемога»,  катедральному храмі Покрови Присвятої Богородиці, дитячому садочку міста Макіївка, Донецькому СІЗО ін.

За словами голови ТОО «Молода Просвіта» Матіяш Ірини: Для теронополян чи інших жителів Західної України різдвяне театральне дійство є звичним явищем, якого вони з нетерпінням чекають кожної зими, та є й ті, хто не знає такого звичаю. Необхідність та позитивне значення даного заходу щороку підтверджується щирим захопленням дітей та дорослих, які чи не вперше бачать героїв вертепного дійства, чують такі красиві українські колядки.

Коментарі вимкнені.