«Тернопільводоканал» та «Тернопільінтеравіа» стали кращими у Тернополі

З 22 комунальних підприємств «Тернопільводоканал» (керівник Володимир Кузьма) та «Тернопільінтеравіа» (керівник Іван Сороколіт) стали кращими у рейтингу доступності. А «Центр дозвілля і молодіжних ініціатив імені Довженка» та «Тернопільський міський стадіон» – найгіршими.Про це розповідають громадські активісти, які досліджували підприємства за рівнем прозорості та доступності для тернополян. Оцінювали КП за 20-ма позиціями.

  • Аналіз доступності та прозорості ми робили на основі інформаційних запитів, – розповів координатор проекту Рустам Ергешов пише За Збручем. – Отримавши відповіді, зробили аналіз і склали рейтинг підприємств. Серед критеріїв оцінки були такі: чи є веб-сайт, оприлюднені накази директора, оголошення про вакансії, можливість подати електронне звернення, опублікована адреса, інша контактна інформація, чи є наглядова рада підприємства, консультативно-дорадчі органи, перелік послуг, які воно надає, чи опублікований статут, порядок утворення тарифів, якщо воно надає такі послуги, чи є фінансовий звіт за попередній рік, щоквартальні звіти, чи були аудиторські перевірки і так далі.

 

Серед найзакритіших підприємств опинилося й «Тернопільбудінвестзамовник». Воно набрало тільки 5 балів із 20-ти можливих. По більшості позиціях підприємство не надало інформації.

– Публічна інформацію про нього висить на сайті міської ради, – каже Ігор Білик. – Там є адреса і послуги, які воно надає. Інформації про штатний розпис, контракт з директором, декларацію директора про майно, доходи, витрати та зобов’язання нам не надали. Було посилання на те, що це передбачено ЗУ «Про захист персональних даних», але я вважаю директор мав би оприлюднити декларацію. Не отримали ми також даних про фінансові звіти, аудит підприємство не проводило, річний план закупівель не був оприлюднений, закупівлі через систему «Прозоро» підприємство не практикує. Більшість речей, які входили у методологію оцінки доступності і прозорості нам не було надано. Можна говорити, що підприємство або приховує інформацію або не має бажання бути публічним і прозорим.

Змінити ситуацію та впливати на стан прозорості, за словами активістів, можуть наглядові ради при підприємствах. Зі свого боку координатори проекту нададуть висновки та рекомендації комунальним підприємствам, що необхідно зробити, щоб вони стали більш доступними громадськості.

Коментарі вимкнені.