Одразу два тернопільських проекти можуть перемогти в конкурсі сервісів для міст на основі відкритих даних

14045155_1162696943792716_1592671104_o 

16 серпня в Києві відбулась презентація спільного проекту Громадянської мережі ОПОРА та TechSoup щодо відкритих даних міст України. Під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі було оголошено про старт конкурсу сервісів для міст на основі відкритих даних, а також презентовано спеціально розроблений Портал відкритих міських даних «Дані міст/ Apps4Cities». Він містить більше 150 наборів даних про обласні центри України, які можна вільно використовувати та поширювати.

«Конкурс Apps4Cities Challenge покликаний розв’язувати міські проблеми за допомогою технологій, створення потрібного та цікавого сервісу для громади, влади чи бізнесу», — розповіла координатор проекту «Дані міст/ Apps4Cities» Руслана Величко-Трифонюк. Вона також закликала активістів, лідерів місцевих ініціатив, ІТ-спільноту та громадські організації ділитись даними про міста. Адже ціль проекту — це, в тому числі, доступ до міських відкритих даних.

«Ми хочемо, щоб дані були дуже прості в користуванні, якісні, а також щоб органи місцевого самоврядування нарешті зрозуміли, що це їхній колосальний ресурс, а не проблема», — наголосила Голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Хоча конкурс лише розпочався тернопільська команда з громадської організації “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” вже подала 2 проекти. “Один з проектів стосується прозорого працевлаштування державних службовців, а інший створення on-line-сервісу для реєстрації проектів рішень сесій. Це дозволить громадянам завчасно ознайомлюватись з проектами рішень, які будуть розглядатись на сесіях та зменшить час їх розгляду депутатами і чиновниками. Також буде значна економія паперу” – зазначає керівник організації Максим Черкашин.

Загалом Тернопіль одне з провідних міст України, яке запроваджує новітні технології в управління муніципалітетом. Так, тут діє сервіс “Відкрите місто”, “Де транспорт”, електронні петиції, система відео-спостереження, on-line трансляція пленарних засідань сесії міської ради.

Детальніше ознайомитись та підтримати проекти наших земляків можна за посиланням https://danimist.org.ua/uk/projekt/derzhavnyy-sluzhbovec-ukrayiny-versiya-20 та https://danimist.org.ua/uk/projekt/prozori-rishennya-vlady.

Коментарі вимкнені.