Тернополянка Ганна Тітімець побила особистий рекорд у Цюриху

Українська спортсменка, студентка Тернопільського Національного економічного університету Ганна Тітімець  стала срібною призеркою Чемпіонату Європи з легкої атлетики в забігу на 400 метрів з бар’єрами. Такі змагання з 12 до 17 серпня тривали у Цюріху (Швейцарія).

Наша легкоатлетка посіла друге місце з результатом 54.56. Чемпіонкою Європи в цій дисципліні стала британка Ейлід Чілд, яка показала результат 54,48 с. «Бронза» дісталась російській спортсменці Ірині Давидовій, яка фінішувала з результатом 54,60 с.

Ганна Тітімець не просто виграла континентальне «срібло», а зробила це з особистим рекордом – 54,56 с. Про свої здобутки у Цюриху спортсменка розповіла в інтерв’ю, опублікованому на офіційному Інтернет-сайті Федерації легкої атлетики України.

– Дуже рада медалі! Це перша така нагорода для мене. Розуміла, що потрібно буде бігти з усіх сил, щоб потрапити до призової трійки. Я нікого й нічого не бачила ні перед собою, ні навкруги. Лише доріжку. У фінішних клітках і взагалі закрила очі й з усіх сил кинулася до мого «срібла», – не приховувала щастя Анна. – Я вже вдруге виступаю в Цюриху. Була тут минулого року на фіналі «Діамантової ліги», і хочу приїхати сюди знову.

– Фінал минулорічного чемпіонату світу й результати протягом нинішнього сезону вивели вас у головні претенденти на медаль…

– І це тиснуло найбільше. Раніше могла думати лише про свій біг. А коли на тобі відповідальність, коли від тебе чекають медаль, коли ти розумієш, що можеш її виграти, тоді це дуже сильно тисне. З психологічної точки зору це були складні змагання. Дуже рада, що вони закінчилися так добре для мене

– Встановлення особистого рекорду у фіналі – стало бонусом до «срібла» чи його невід’ємною частиною?

– Тренер мені сказав, що особистий рекорд може дозволити поборотися за медалі. Дуже сумнівалася в тому, що зможу його встановити. Але Сергій Федорович мені допоміг, налаштував мене. Якщо ти не віриш у себе, добре, коли є тренер, який вірить у тебе. Я йому дуже вдячна. В цій нагороді його заслуга більша, ніж моя. А ще моїх уболівальників, рідних, які завжди зі мною. І окрема подяка нашим масажистам і лікарям. Вони постійно з нами, у будь-який час доби вони нам допомагають, хоч удень, хоч вночі, хоч на світанку.

– Ви якось зізналися, що боїтесь виходити на старт. Після цієї медалі страх зникне?

– Мені було, є і завжди буде страшно виходити на старт. Це моя дистанція і моя робота. Я не можу ставитися до цього легковажно, оскільки я цим не просто займаюся, а ще й живу. Це як на екзамені: від того, здав ти його чи ні, залежить твоє майбутнє.

– Тому й викладалися максимально в кожному забігу?

– Так, оскільки дуже хотіла потрапити до фіналу. І бажано на хорошу доріжку. З останнім, щоправда, не дуже пощастило. Шоста – це не найкращий варіант у нашій дисципліні, але головне, що мені все вдалося.

– Друге місце на чемпіонаті Європи принесло вам путівку на Кубок світу. Готові продовжити сезон до середини вересня?

– Так, мені буде приємно виступити в складі збірної Європи. Це дуже престижні змагання, конкуренція дуже сильна. Так сталося, що я туди теж потрапила, і заради цього варто бігати до середини вересня.

Додамо, що на Чемпіонаті Європи-2014 з легкої атлетики збірна України здобула вісім медалей: дві золотих, п’ять срібних та одну бронзову.

Коментарі вимкнені.