Тернополянин організував зустріч дружини Президента у Генуї (фото)

17 жовтня 2014 дружина президента України, вельмишановна Марина Порошенко, здійснила приватне паломництво до святих місць Генуї і відвідала громаду українців в столиці Лігурії.

Свою приватну молитву вона здійснила у кафедральному соборі св.Лаврентія, де перебувають мощі св. Івана Хрестителя. Опісля, пані Марина зустрілася з українською громадою. У складі делегації, окрім першої Леді, були: Олена Перелигіна, дружини посла України в Італії, Картиш Олена дружина Генерального консула України у м.Мілан та віце-консул Вікторія Жерьобкіна.

На площі св. Степана громада, за українським звичаєм, привітала пані Марину хлібом і сіллю. Зі своєї сторони пані Марина засвідчила громаді навзаєм свою повагу і бажання об’єднатися в молитві за мир в Україні.

Молитва за мир відбулась у тисячолітньому храмі св.Степана у крипті св. Архангела Михаїла, у якій звершуються моління ще з 5 століття.

У текстах молитов лунали заклики до св.Михаїла Архангела про захист нашої держави і народу від усякої ворожої сили, і в молитвах перед мощами св.Степана люд Божий благав про сокрушення сердець і прощення ворогам.

Делегація з України разом із вірними взяла активну участь у молитвах за мир. Це є очевидне свідчення того, що доля України є спільним пережиттям, незалежно де є українська душа, і хто при якій посаді.

Після благословення святими мощами Первомученика Степана, паломники могли приклонитися і вшанувати їх. Богослужіння провів капелан українців. уродженець Тернопільщини о. Віталій Тарасенко (закінчив Духовну семінарію у смт.Березовиця  і співслужив в храмі Архистратига Михаїла) у спів-служінні пароха храму Дон Паола Ромео і генерального вікарія Монсеньора Марко Долді.

Представник архиєпископа передав вітання від кардинала Анжело Бан’яско і запевнив в молитві за мирне врегулювання ситуації в Україні. Пані Марина від себе і від імені Президента подякувала італійській церкві за підтримку українського народу.

Опісля, дружина Президента подякувала усім за спільну молитву, за присутність, за єдність, за свідомість. Наголосила на тому, що ми у дуже важливому часі. У відповідь усі присутні спонтанно заспівали гімн України, не приховуючи сліз від емоцій, що ще більше підкреслили потребу в єдності народу і влади: «Ще не вмерла України ні слава, ні воля!»

Тепла гостинна атмосфера, смачні страви української та італійської кухні, сміх дітей, привітання від представників громади міст Генуї, Савони та К’яварі – все це об’єдналось у святковій програмі, яку підготували для шановних гостей у Світливі при храмі. Основна мета – заснування, розвиток і зріст української спільноти під опікою Церкви.

«Перед нами є виклики і тут на імміграції ми вчимося їх вирішувати. Бог нам допомагає тут і віримо, що допоможе в Україні. Все буде добре» – зазначили представники громад.

 

Пані Марина була витонченою та елегантною у поведінці і водночас проста у стосунках та спілкуванні з людьми. Молоді мами радо спілкувалися з пані Мариною і запитали: «Яку пораду дасть Перша Леді України для мам-початківців щодо виховання дітей?» Довго не задумуючись, вона зазначила: «У цьому часі дітей потрібно виховувати в строгості, але з великою любов’ю. Приділяти велику увагу освіченості та розвитку особистості»

Було багато бажаючих поспілкуватися із Дружиною Президента і почути її розумні свідчення. Прощаючись із громадою пані Марина пообіцяла, що повернеться до Генуї, адже була відчутна потреба у таких зустрічах.

Українські іммігранти далеко від свого дому пережили прекрасні моменти, відчули підтримку Першої Леді України і багато з присутніх, проводжаючи очима кортеж, не одноразово зазначали, що тепер вони мають достойного Президента і віра у переміни в Україні зміцніла.

Спасибі усім, хто посприяв в організації цієї значимої події. Дай Боже, щоб сталось, як молились і благали Всевишнього, щоб прийшов мир і добробут на нашій українській землі. до святих місць Генуї і відвідала громаду українців в столиці Лігурії.

 

 

Яніна Зибенко,

Генуя.

Нагадаємо, що в цей час у Мілані відбувалась зустріч Президента України Петра Порошенка з лідерами Євросоюзу.

Коментарі вимкнені.