Терористи погрожують дітям за малюнки для бійців АТО

Не залишати своїх персональних даних на малюнках для бійців АТО закликають дітей та батьків правоохоронці та волонтери. Ім’я та прізвище дитини, її адреса, назва школи, номер мобільного, залишені на малюночку чи в листі для бійця, можуть обернутися небезпекою. Тому слід стежити, аби щоб малеча не залишала контактів на малюнках.

– Оскільки бійці розвішують дитячі малюнки в бліндажах та місцях дислокації, то ці роботи можуть потрапити в руки різних людей, часом і небезпечних, – каже начальник сектору зв’язків із громадськістю обласної міліції Сергій Крета. – Тому краще уберегти дітей від неприємностей і сказати їм не вказувати своїх контактів на малюнках та листах. Втім, щоб бійці могли подякувати дітям, разом з малюнками слід передати список дітей та номер телефону їхнього керівника чи вчителя. При потребі бійці зможуть з ним зв’язатися та взяти контакти дитини, малюнок якої їм особливо подобається.
Зворотній зв’язок – це дуже добре, зауважує пан Крета. І наші бійці завжди радіють та чекають таких малюнків, а потім телефонують дітям, дякують їм та спілкуються з ними. Це – розрада для них там на передовій.

Нагадаємо, нещодавно малюнки та вірші тернопільських школярів про АТО видали книжкою під назвою “Тату, повернись живим!”

Батько двох дітей-школярів тернополянин Василь додає, що завжди стежить за тим, що малюють та пишуть його діти.
– Малюнків для бійці АТО мої діти створили вже дуже багато. Адже нині це стало традицією і такі завдання для учнів молодших класів дають чи не на кожному уроці, – каже чоловік. – Зрештою, дітям це подобається. Втім, я завжди стежу за їхніми роботами, щоб на малюнках не було якихось дурниць, чи чогось зайвого. Бо це ж діти, у них свій світогляд. А також кажу, щоб вони не вказували номера мобільного, адреси. Не раджу писати і прізвище, клас, школу, назву міста – адже цих даних цілком достатньо, аби знайти дитину в соцмережах.

До слова, в Україні вже трапився випадок, коли терористи з Донбасу залякували школярів, які писали листи бійцям АТО. Дитячу кореспонденцію вони знайшли на одному з блокпостів, який залишили наші військові. На листах та малюнках діти окрім теплих слів залишили і свої контактні дані, імена та прізвища. Бойовики виготовили відеоролик з погрозами і прислали його дітям у соцмережах. Діти неабияк злякалися.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.