Тристоронній годинник у Тернополі знову працює
Шістнадцятого листопада ми повідомляли про те, що тристоронній годинник у центрі Тернополя почав показувати час із невеличким відхиленням. У зв’язку з цим він був зупинений до моменту усунення недоліків мережі він не працював майже впродовж тижня.
Як розповів Олег Лехіцький, директор КП «Тернопільміськсвітло» причина неполадок полягала у тому, що влітку загусло мастило годинника і виникла потреба його почистити і відрегулювати його.
Щоб здійснити цю роботу зі Львова приїхав годинникар Олексій Бурнаєв, який є творцем тернопільського дзигара.
Нагадаємо, що урочисте відкриття дзиґара (саме так називають годинник містяни) відбулося 28 вересня 2014 року. Унікальний витвір годинникового мистецтва у центрі Тернополя є другим у світі. Перший подібний витвір, який був споруджений наприкінці XIX століття, розташований у французькому місті Ам’єн. Ще на стадії розробки французький сайт включив відновлений старовинний тернопільський годинник до «Спадщини світового годинникарства».
Як розповів дослідник історії нашого міста Тарас Циклиняк, і справді, старовинний годинник, який прикрашав центральну алею міста вкінці XIХ – на початку ХХ століття, свого часу був обмежований спочатку клумбою, а з часом – бруківкою.
У січні 2015 року довкола тристороннього годинника виклали бруківку
Згодом довкола унікального трьохстороннього годинника у центрі Тернополя облаштували ковані лавки
Попри те, що дехто із тернополян висловив своє невдоволення щодо облаштування лавок довкола годинника, тернополяни дякують за зручне місце для відпочинку.
Своє захоплення історичним годинником у центрі міста та лавками довкола нього висловив корінний тернополянин Вільям Цегольник
Коментарі вимкнені.