Резонанс: школярка з Підгаєччини, яка має стипендію Президента, ходить у школу по 6 км
Нещодавно у Києві нагороджували президентськими стипендіями переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Однією із 270-ти обдарованих дітей стала 11-класниця Надія Шпак, що навчається в Завалівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Підгаєцького району. Вже два роки поспіль вона є призеркою олімпіади з біології.
За словами вчителів, дівчина, без сумніву, дуже талановита. В майбутньому хоче пов’язати своє життя з нейробіологією.
Новини Підгаєччини рясніють інформацією про стипендіатку. «Дівчинка-геній» – звучить гордо, але чи належно піклується влада про таких дітей? Цьому питанню місцеві органи вже не так активно надають уваги.
Проблема в тому, що Надія Шпак, як і всі інші діти Завалівської школи, змушені долати кілька кілометрів пішки, через труднощі з шкільним автобусом. Дощовими, засніженими й морозними ранками діти з дев’яти сіл самотужки добираються на навчання.
«Дістатись до школи важко. Майже завжди запізнюємось на уроки. Діти з Яблунівки, Угринова та Носова інколи можуть добиратись рейсовим автобусом, проте іноді його немає (наприклад, у зв’язку з погодними умовами). Після шостого чи сьомого уроку взагалі нeмає автобуса, доводиться йти пішки. Також дeяких дітeй інколи возять батьки власним транспортом. Проте найважчe дітям із таких сіл, як Маркова, Затурин, Сeрeднє, Лиса, аджe рeйсові автобуси туди не їздять», – зазначає Надія Шпак.
Учениця цієї ж школи Соломія каже: «Я живу в селі приблизно за 6 км. до школи. Добратись на навчання неймовірно важко. Доводиться прокидатись о 06:20, попри те, що уроки розпочинаються о 8:30. Шкільний автобус постійно ламається. Через це змушені відпрошуватись з останніх уроків, щоб поїхати рейсовим. Близько 1/3 навчального року повинні самостійно добиратись додому».
Батьки кажуть, що неодноразово доводилось здавати кошти на вирішення проблем із автобусом. Тепер він вже не підлягає ремонту. Рейсовий автобус не завжди хоче брати учнів, навіть попри те, що проїзд вони оплачують. Водій може просто проїхати повз, не зупиняючись. В такому випадку долати шлях школярі змушені пішки, а в результаті запізнюються на уроки.
За словами батьків, наприкінці жовтня цього року, Підгаєцька ЗОШ отримала новий транспорт, яким майже не користується. Чому не дали автобус Завалівській школі не зрозуміло. Зараз тимчасово дітей відвозить на уроки вищезгаданий автобус Підгаєцької школи, однак, лише зранку. Після закінчення уроків добираються, як можуть. На який термін дали покористуватись новим автобусом, нікому невідомо.
Наразі очікуємо на коментар голови Підгаєцької районної державної адміністрації Алли Колодницької, яка, сподіваємось, роз’яснить ситуацію.
Дмитро Люшенко, керуючий партнер юридичної фірми «Дмитро Люшенко і партнери» радить вирішити цю проблему наступним чином: «Компетенція щодо автобусів, підвозу дітей лежить на плечах районного відділу освіти. Шкільні автобуси здійснюють підвіз дітей по відповідно розробленим та затвердженим графікам руху, які мають бути погоджені з ДАІ. Тобто автобуси підвозять дітей в разі потреби. Ініціатором звернення до районного відділу освіти повинно бути керівництво школи. Батьки також можуть долучити своє колективне звернення з проханням вирішити питання щодо підвозу дітей до школи».
То хто ж захистить право дітей на якісну освіту?
Джерело: “Діло”.
Коментарі вимкнені.