Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО відкрили у Тернополі
26 вересня у каб. 118 Тернопільської ОДА (вул. М. Грушевського, 8, 1-ий поверх) розпочав роботу Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО
З нагоди відкриття Центру пошуку відбулася прес-конференція за участю засновниці Центру пошуку, радника голови Тернопільської ОДА Алли Борисенко (волонтер «Чонгар»), голови Тернопільської обласної державної адміністрації Олега Сиротюка, заступника голови Тернопільської ОДА Леоніда Бицюри, тернополянки Людмили Ковальчук (родички одного зі звільнених воїнів АТО), представника Волинського обласного координаційного центру допомоги учасникам АТО Ірини Касабуцької.
Олег Сиротюк наголосив на важливості відкриття Всеукраїнського Центру пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО, окреслив коло проблем, у розв’язанні яких Центр пошуку вже посприяв органам місцевого самоврядування різних рівнів, деталізував напрямки співпраці Центру пошуку та Тернопільської ОДА. Він зазначив, що за допомогою волонтерів Центру пошуку та сприяння Центру звільнення полонених ГО “Офіцерський корпус” уже розшукано та звільнено з полону понад двісті військовослужбовців. Завдяки волонтерам Центру пошуку, котрі здійснюють супровід та пошук тіл загиблих, понад сотню сімей, чиї рідні загинули під час проведення бойових дій у зоні АТО, змогли віднайти, ідентифікувати та похоронити їх.
Алла Борисенко (волонтер «Чонгар») розповіла про те, як виникла ідея створення Всеукраїнського Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО, пояснила, чому він розташований саме в Тернополі та окреслила напрямки роботи Центру
Вона наголосила, що в Центрі пошуку сформовано всеукраїнську базу даних поранених, загиблих, зниклих безвісти воїнів АТО. Центр пошуку тісно співпрацює з Центром звільнення полонених ГО “Офіцерський корпус” та його регіональними осередками, Міністерством оборони України, СБУ, військовими комісаріатами, правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування різних рівнів. Звернула увагу на помилки, які часто роблять рідні, коли дізнаються, що їхній син, брат, чоловік потрапив у полон. Зазначила, що найпоширеніша помилка, що уповільнює або й узагалі знеможливлює обмін чи звільнення – це публічні заяви родичів для ЗМІ. Констатувала, інколи такі помилки коштують життя та здоров’я багатьох військових. Також волонтер пояснила як діяти, коли рідним пропонують «викупити» полоненого, описали проблеми, з якими найчастіше зустрічаються військовослужбовці, повернувшись з полону.
Людмила Ковальчук розповіла про те, як волонтери Центру пошуку врятували життя її племінникові та чому діяльність такого Центру нині вкрай необхідна та важлива.
Представники Волинського обласного координаційного центру допомоги учасникам АТО Ірина Касабуцька поділилися власним досвідом співпраці з волонтерами Центру пошуку.
Усі бажаючі ознайомилися з роботою Центру пошуку.
Всеукраїнський Центр пошуку полонених, загиблих і зниклих безвісти воїнів АТО надає:
– допомогу у встановленні особи загиблого;
– допомогу у пошуку інформації про військовослужбовців, які зникли безвісти;
– допомогу військовослужбовцям у відновленні втрачених документів;
– консультації рідним та близьким воїнів, які потрапили в полон;
– юридичні консультацій воїнам АТО та їхнім рідним і близьким;
– консультації щодо соціального захисту військовослужбовцям та членам їхніх сімей (щоп’ятниці з 9.00 по 17.00);
– консультації воїнам АТО та їхнім рідним і близьким щодо отримання медичної допомоги;
– сприяє в отриманні кваліфікованої психологічної допомоги;
– підтримує зв’язок з військовослужбовцями, котрі виконують бойові завдання в зоні проведення АТО.
Довідково: Центр працює щодня з 9.00 по 20.00
068 65 73 926;
093 38 44 211;
093 319 94 20.
e-mail: ukraina1@i.ua.
Коментарі вимкнені.