Тисячі тернополян несли 80-ти кілограмовий хрест та молилися за мир в Україні

Багатотисячна процесія, під час якої несли 80-тикілограмовий дерев’яний хрест та молилися за мир та цілісність України, пройшла 29 березня центральними вулицями Тернополя. Учасники ходи молитовно вшанувати осіб, які віддали своє життя за Україну під час кривавих подій у Києві на Майдані та війни на Сході України.

Хрест несли священнослужителі, представники влади, волонтери, бійці, родичі загиблих воїнів АТО та Героїв Небесної Сотні, біженці з Донецької та Луганської областей. На молитовних стаціях читали духовні роздуми над страстями Христовими, вірні задумалися над такими морально-духовними недугами українського народу, як корупція, ненависть, алкоголізм. Прозвучав особливий заклик до молитви за мир, небайдужості під час війни та любові до свого народу, української землі.

На Театральному майдані відбулося урочисте покладення квітів перед світлинами Героїв Небесної Сотні та бійців, які загинули, обороняючи Україну від російської агресії.

Розпочалася Хресна дорога після Святої Літургії в Архикатедральному соборі. Архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк закликав вірних задуматися над терпіннями та хресною смертю Ісуса Христа, а також власним життям та станом душі. «Ідучи цим Хресним ходом, ми будемо заносити молитви за Україну, за Її цілісність та незалежність, за мир і спокій, за тих наших героїв, які своїми грудьми захищають усіх нас, щоб ворог не прийшов до наших домівок».

Відтак архиєпикоп очолив молитву, на якій його супроводжували близько 100 священиків, семінаристи та члени монаших згромаджень. Колона рухалася вулицями Сагайдачного, Патріарха Йосифа Сліпого, по вулиці Руській, відтак – бульваром Шевченка, через Театральний майдан, Грушевського та Замкову. Після того, як перед Архикатедрою встановили дерев’яний хрест, архиєрей подякував вірним за чисельну присутність та небайдужість до долі своєї держави, владі – за сприянні в організації заходу.

Коментарі вимкнені.