У селі Гаї Гречинські перебуває чудотворна ікона з гори Афон

У Свято-Духівський храм с. Гаї Гречинські, що біля Тернополя, з гори Афон привезли чудотворну ікону Тихвинської Божої Матері. Ікона пробуватиме у храмі до 17 год. 6 червня.

Чудотворна Тихвинска ікона Божої Матері – ікона із зображенням Богоматері з немовлям Христом на руках. За переказами, ікона написана святим євангелистом Лукою і передана ним у Антіохію своєму учневі Феофілу. Після смерті Феофіла ікона була перенесена до Єрусалиму, а у V ст. – до Константинополя, у спеціально побудований для неї Влахернський храм. З давнини ікона шанувалася як чудотворна, через неї відбувалися численні зцілення.

У 1383 році, за 70 років до захоплення турками Константинополя, ікона зникла з храму і в променистому світлі з’явилася над водами Ладозького озера. Чудовим чином переношена з місця на місце, вона зупинилася біля міста Тихвин. На місці явлення ікони було збудовано дерев’яний храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Ретельністю великого князя Василя Івановича (1505 – 1533) замість дерев’яного храму було зведено кам’яний. У 1560 році за наказом царя Івана Грозного при храмі було влаштовано чоловічий монастир, обнесений кам’яною стіною. У 1613 – 1614 роках шведські війська, захопивши Новгород, неодноразово намагалися знищити монастир, але заступництвом Божої Матері обитель була врятована. Так, одного разу, побоюючись шведського війська, що наближалося, ченці вирішили втекти з монастиря, взявши чудотворну ікону, але не могли зрушити її з місця. Це диво зупинило малодушних, і вони залишилися в монастирі, сподіваючись на захист Божої Матері. Незначні за кількістю захисники монастиря успішно відбивали атаки набагато переважаючих їх сил противника.

 

Коментарі вимкнені.