У тернопільських аптеках продавали 600 видів фальсифікованих ліків!

У Раді національної безпеки і оборони України відбулася прес-конференція щодо незаконних ліків.

Мова йшла про проблемні питання, пов’язані з розповсюдженням недоброякісних та фальсифікованих ліків. Ця тема дуже актуальна, оскільки стосується життя та здоров’я кожного громадянина та нації в цілому. Н.Шуфрич запевнив, що боротьба з незаконним виготовленням та розповсюдженням небезпечних медичних препаратів активізована та знаходиться на постійному контролі керівництва держави.

Правоохоронці о поінформували про свою роботу в цьому напрямку. Зокрема, генерал-майор міліції С.Міщенко розповів про викриття зловмисників, які організували велику мережу з поставок в аптеки фальсифікованих ліків.

– Завдяки оперативній роботі нашим працівникам вдалося встановити, що службові особи приватного підприємства, яке не має відповідної ліцензії, створили розгалужену мережу поставок фальсифікованих медпрепаратів у західний регіон країни. А саме до Львівської, Хмельницької, Закарпатської,Івано-Франківськоїа, Тернопільської, Волинської та Рівненької областей, повідомив керівник Департаменту ДСБЕЗ. – Також встановлено та задокументовано діяльність підпільного цеху та складу, які знаходилися в приватному будинку. Оперативниками вилучено етикетки різних ліків, голографічні наклейки, упаковку і тару, немарковані заповнені ампули, інструкції до лікарських засобів.

Сергій Міщенко зазначив, що кримінальна діяльність зловмисників була дуже масштабною. Підприємці пропонували аптекам найпопулярніші та добре розрекламовані ліки проти застуди, кишкових розладів, знеболюваної дії та інші. Найстрашніше, що серед них – дитячі ліки!

Попередня вартість вилучених із обігу препаратів складає близько 2 мільйонів гривень. Як повідомила Інна Демченко, усього було вилучено близько 600 найменувань різних ліків, на сьогодні експертизою встановлено, що 47 з них є фальсифікатом, і це ще не остаточна цифра.

Коментарі вимкнені.