У Тернополі “ловили” водіїв на “спецсигнал”

Дайте дорогу швидкій – вона поспішає не просто так. Державтоінспекція області провела операцію “Спецсигнал”, у рамках якої нагадала водіям, як слід діяти, якщо на дорозі з’явився автомобіль швидкої чи пожежної з увімкненими сиреною та проблисковими маячками.

Автомобілі правоохоронців, швидкої, або ж пожежників обладнані сиренами і проблисковими маячками не спроста і якщо вже рухаються, увімкнувши спеціальні сигнали, їх поспіх не випадковий. Інші учасники руху, помітивши такі автомобілі, зобов’язані негайно зреагувати.

– Як тільки водій побачив автомобіль, який рухається з проблисковим маячком синього кольору – він має прийняти позицію якомога правіше, зменшити швидкість. Якшо включений проблисковий маячок червоного кольору, водії зобов’язані прийняти вправо і до повної зупинки транспортного засобу, для того щоб надати безперешкодний проїзд даному автомобілю, – каже Василь Барановський, інспектор сектору зв’язків з громадськістю УДАІ УМВС України в області.

Вимоги відомі, втім дотримуються їх не всі, стверджує водій карети швидкої Петро Марищак. Говорить, що було багато випадків, коли водії не пропускають карету швидкої, а переважно вона їде не просто так, а везе важкохворих. При цьому карета швидкої рухається із високою швидкістю, відтак перешкоджання її вільному проїзду може призвести до аварійної ситуації. Був навіть такий випадок, що біля обеліска не пропустили швидку, внаслідок чого вона зіткнулась із жигулем, лікарі отримали травми, а важкохворого перевантажували із машини в машину.

Аби подібне не повторювалося, державтоінспекція області щороку проводить операцію “Спецсигнал”, в рамках якої, щоб нагадати водіям правила дорожнього руху, автомобілі ДАІ разом із каретою швидкої їздить вулицями Тернополя, увімкнувши сигнали синього кольору.

Операція “Спецсигнал” є профілактично-виховним заходом, кажуть в державтоінспекції. Втім цьогорічна операція стала водночас і каральною – на порушників, які взагалі не реагували на проблискові маячки відразу ж складали адмінпротоколи. За таке порушення передбачено штраф від 510 до 680 гривень.

Навіть попри те, що під час операції швидку супроводжували автомобілі державтоінспекції, безперешкодно надавали рух не всі водії. Уже за першу годину “Спецсигналу” було складено п’ять адміністративних протоколів, – повідомляє ТВ-4.

-1 thoughts on “У Тернополі “ловили” водіїв на “спецсигнал”

  • 18:30 | 24.07.2012 о 18:30
    Permalink

    ПРАВИЛЬНО !!!!!!!!
    Я лікар і не один раз віз важкохворого до Тернополя і по м. Тернопіль.
    Коли секунди на рахуку, а якийсь Д.БІЛ мажор не хоче принципово поступитись.
    Подумки бажаєш , щоб коли швидка буде їхати до нього, щоб такий самий “ввічливий” попався і йому.

Коментарі вимкнені.