У Тернополі майже не залишилось «вічної дороги», яка виділяла нас серед інших міст України

Питання кам’яного покриття (бруківки) дороги по Тернопільській дамбі дуже складне.
Але все складне завжди можна розкласти на багато простого, а потім поступово це вирішувати.
На сьогодні, в еру глобальної “асфальтизації” планети, Тернопіль не стоїть осторонь, і вже майже не залишилось у нас тої “вічної дороги”, яка так виділяла нас серед інших міст України.
І той кусок “бруківки”, що ще залишився на дамбі нашого озера, міг би стати нашою візитівкою. Але …
Вже давно існували проекти, щоб зняти бруківку та заасфальтувати дамбу. Вже витрачено купу грошей на дослідження та проекти.
І вже на цей, 2015 рік мали би виділити гроші (30 млн.грн.) та закатати в асфальт дамбу Тернопільського озера. Але грошей не виділили, а тому бруківка буде ще цей рік нам служити.
Чи переживе вона ще одну осінь та зиму ? Чи не станеться щось незвичайного та небезпечного ? Скоріш за все такого не станеться, але от дискомфорту водіям буде значно більше. Дощова вода, яка постійно накопичується в невеличких просіданнях бруківки буде накопичуватись, а ті просідання будуть ставати все більшими та більшими. В середині дамби це вже можна спостерігати і сьогодні.
То що ж нам робити ?
Відповідь проста – ремонтувати. А як ремонтувати ? І от тут починається саме складне.
Я вже другій рік пропоную простий та значно дешевший варіант ремонту. І якщо мене в тому році переконували, що зроблять все “капітально” та навіки, то цього року грошей на асфальтування вже не буде.
А тому, на мою думку, треба перейти на простий ремонт.
Що саме це таке, той простий ремонт ?
Визначити габарити невеликого (1х1 чи 2х2 метри, не більше) просідання бруківки, акуратно бруківку витягнути та засипати в просідання суху суміш піску з цементом 3:1, і одразу викласти бруківку на старе місце, засипати та втрамбувати шви між бруківкою, полити водою. І саме головне – робити цей ремонт кожного вечора з 19 до 24 години, коли менш за все заважаєш автотранспорту. І робити це все треба не більше двом чоловікам.
В такий спосіб до кінця літа можна буде відремонтувати основні проблемні ділянки на дамбі Тернопільського ставу.
А яка Ваша думка ?
Також шукаю тих, з ким можна зробити такій ремонт.
З повагою, О Башта, небайдужий Тернополянин.

Коментарі вимкнені.