У Тернополі міліціонери “пограбували” нічний заклад
Правоохоронці прийшли у RIVERPOOL саме тоді, коли зійшлися всі клієнти. Не пред’явивши дозволів і не представившись, міліціонери припинили роботу закладу і почали перевіряти спиртне. Адвокат каже: тут пахне неправомірними діями міліції
– Подібне я бачив лише у кіно. Неприємно, коли сам потрапляєш у таку ситуацію, – розповідає арт-директор центру молодіжного дозвілля RIVERPOOL Олександр Хомич. – Із нас намагаються зробити злочинців, причому нічого не пояснюючи.
Уночі з 8-го на 9 серпня більше десятка правоохоронців прийшли у RIVERPOOL. Міліціонери паралізували роботу закладу на п’ять годин. Прихопивши із собою 50 пляшок дорогого спиртного, поїхали. Адміністрації закладу сказали, що згодом усе пояснять. Та відповіді немає досі. Керівництво центру вважає дії міліції неправомірними. Адже несподіваний візит правоохоронців ударив по репутації закладу, завдав матеріальних збитків. Керівники закладу вже надіслали скарги в міські міліцію та прокуратуру, Генпрокуратуру та Адміністрацію президента. У них просять перевірити законність дій правоохоронців, повернути у бар алкогольні напої та вибачитися за завдані незручності.
Забрали спиртне. Міліціонери пояснили, що повинні оглянути приміщення в рамках відпрацювання кримінальної справи. Адже неподалік закладу когось побили, розповідає Олександр Хомич.
– Вони сказали ді-джею і світлотехніку вимкнути музику та увімкнути світло, – каже він. – Тоді міліціонери підійшли до барної стійки і почали перевіряти алкоголь. Вони передивлялися кожну пляшку, чи вона не протермінована, чи є акцизна марка.
Так правоохоронці переглянули 100 пляшок, 50 забрали з собою, запечатавши кожну в пакет. Там був елітний алкоголь, кожна пляшка вартістю 200-300 грн. Весь товар сертифікований, з акцизними марками, запевняє пан Хомич. Який стосунок лікери, шампанське, віскі мають до розслідування бійки за межами центру, міліціонери не пояснили. До слова, правоохоронці не представились, не пред’явили посвідчення та дозволу на проведення обшуку, додає арт-директор. А один з них навіть погрожував спалити клуб.
– Перегляд пляшок тривав п’ять (!) годин, більше нічого правоохоронці не зачіпали, – каже Олександр Хомич. – Клієнти тим часом розійшлися. Більше того, міліціонери спершу перекрили вхід і не хотіли випускати відвідувачів. Але люди почали скандалити і їх відпустили. Хтось із гостей просив правоохоронців представитися, пояснити на яких підставах вони тут. Ті лише сказали, що потім їм все пояснять.
Клієнти розійшлися. Олександр Хомич додає, що таке самовільне втручання міліції серйозно вдарило по репутації закладу.
– Люди сюди просто не підуть, адже замість очікуваного відпочинку вони отримали неприємності, – каже чоловік. – Цього вечора у нас було майже 70 відвідувачів. Тут відпочивали гості з Києва, Луцька. Святкували день народження 30 іноземних студентів. Вони навіть прийшли зі своїми тортами, адже ми дозволяємо клієнтам їх приносити, бо самі не випікаємо. Вечір був зіпсований. Таке враження, що головною метою міліції була не перевірка, а відлякування клієнтів.
Клуб працює цілодобово, має офіс, то чому б не прийти сюди вдень, коли ще немає напливу відвідувачів, запитує Олександр Хомич.
– До того ж, якщо вони хотіли лише перевірити спиртне, то воно в барі стоїть постійно, його звідси ніхто не забирає, – каже співрозмовник. – Навіщо було псувати вечір клієнтам? Я вже на кажу про те, що ми зазнали матеріальних збитків.
Власники клубу — чесні підприємці, регулярно сплачують податки, додає арт-директор.
– Кожен бізнесмен має свою стратегію, а тепер у чому ми можемо бути впевнені? – запитує він. – А якби ми запросили відомих музикантів? Тоді збитки були б ще більшими.
У міліції поки що цієї ситуації не коментують.
Коментар
Василь КОГУТ, адвокат:
– Якщо вчинили злочин поблизу якогось закладу чи помешкання, міліціонери можуть прийти для з’ясування певних обставин, пошуку очевидців. А от проводити обшук, огляд приміщення, вилучати речі вони можуть тільки тоді, якщо є постанова суду. Скидається на те, що у випадку з нічним клубом правоохоронці діяли самовільно. Заклад має всі підстави звернутися у прокуратуру, аби там провели службову перевірку і дали оцінку діям міліції. До слова, перевіряти спиртне – це, швидше, функції податкової міліції. Взагалі нашим людям бракує правової грамотності. Усі громадянам треба знати: якщо до вас приходить міліція, потрібно запитати, хто вони, звідки, з чим пов’язаний їхній візит. Слід просити правоохоронців показати посвідчення, ордер на обшук. Якщо вони відмовляються, не впускати на свою приватну територію.
Коментарі вимкнені.