Сьогодні у Тернополі розмалюють триметрову писанку

Гігантську писанку розмалюють у Тернополі на третій день Великодніх свят – 17 квітня. Її висота – 3,75 м, ширина – 2,60 м і вага – 58 кг.

Ця писанка візьме участь у змаганнях між областями, кожна з яких теж повинна розмалювати свою писанку. Такі яєчні бої відбудуться у Києві на День незалежності. Кожне місто приїде зі своєю писанкою до столиці, котитиме її у візку і виборюватиме сто тисяч гривень. Тим часом у міста доправили масивні яйця і місцеві художники повинні пофантазувати, як їх розписати, пише 20 хвилин.
– Тернопільська писанка матиме елементи розпису, характерні для нашого регіону – це геометричні візерунки у червоно-чорних і білих тонах, – розповідає заступник начальника управління культури і мистецтв міськради Василь Кармазин. – Макет писанки розробили у тернопільській художній школі.

Розмальовуватимуть писанку викладачі художньої школи. За цим зможуть спостерігати тернополяни, які прийдуть 17 квітня після обіду на Театральний майдан.
– Це копітка праця, тому на розмальовування писанки потрібно буде навіть кілька днів, – додає пан Кармазин. – Писанка стоятиме на Театральному майдані до Дня незалежності.

До речі, першим з велетенською писанкою уже упорався Луцьк. Волинська писанка вже розмальована і стоїть на головній площі міста. Виконана вона в жовто-коричневих тонах.На Чернігівській писанці будуть солов’ї і калина. А от писанка у столиці буде доволі проста – у жовтому, чорному, червоному і білому кольорах.

Коментарі вимкнені.