У Тернополі розпочався Міжнародний конкурс молодих трубачів
32 учні музичних училищ і коледжів та 17 студентів музичних академій України, Росії, Білорусі та Польщі стали учасниками V Міжнародного конкурсу трубачів ім. Мирона Старовецького – викладача музичного училища ім.С.Крушельницької, який передчасно пішов із життя, але встиг виховати понад сотню трубачів, які зараз є професорами і доцентами музичних академій, грають у провідних симфонічних оркестрах світу або ж просто працюють в українських школах естетичного виховання. Серед них – професор Львівської музичної академії ім. Лисенка Роман Наконечний. Він очолює журі вже вдруге.
– Мирон Старовецький ніколи не думав, що буде великим вчителем, – розповідає Роман Наконечний. – Він просто добре робив свою роботу і любив своїх учнів. Судити про те, як до нього ставились, можна із кількості людей, які приїжджають на конкурс.
Одного із перших учнів Мирона Старовецького – випускника музичного училища 1967 року Михайла Литвака розшукали в Ізраїлі. 70-річний професор радо відгукнувся на запрошення, адже не був на батьківщині давно.
– В первую очередь поехал на могилу к своему педагогу. За то, что стал професором и работал в ведущих оркестрах мира, благодарен Мирону Михайловичу. Все начиналось здесь, в Тернополе, – розповідає Михайло Ісакович.
Для другокурсниці музичного коледжу при Московській консерваторії ім. П.Чайковського Олександри Сугуцко конкурс у Тернополі – перший. На запитання, чому вирішила обрати нежіночий інструмент, дівчина відповідає:
– Понравилось, как звучит инструмент – интересный по звуку, неординарный. Занятия намерена продолжать в консерватории.
А випускник Сєвєродонецького музичного училища Владислав Спиридоненко планує вступити до Національної музичної академії ім. П.Чайковського, а далі працювати в оркестрах Європи. Два роки тому молодий трубач став володарем І премії IV Міжнародного конкурсу ім. Старовецького.
– Такі конкурси дають новий поштовх до занять, – каже конкурсант. – Є можливість послухати інших, з’являється друге дихання.
Директор конкурсу – викладач музичного училища ім.С.Крушельницької Богдан Жеграй. Саме він у 1999 році ініціював конкурс імені учителя – Мирона Старовецького. Спочатку захід був Всеукраїнським, а Міжнародним став у 2006-му, коли проводився удруге.
– Конкурс проводиться за сприяння Тернопільської міської ради, обласної ради, управління культури ОДА. Але найбільша подяка ректору ТНПУ Володимиру Кравцю – він дав зал безкоштовно, адже розуміє: діти – наше майбутнє, – зауважує Богдан Жеграй.
За словами начальника управління культури ОДА Григорія Шергея, маючи посвідчення учасника, конкурсанти можуть безкоштовно відвідати музеї, театри, філармонію. Цікаво, що володарі гран-прі конкурсу в обох вікових категоріях отримають цінні призи – труби “Yamaha” від спонсора заходу – випускника музичного училища, нині голови наглядової ради ТзОВ “Бучачагрохлібпром”, Героя України Петра Гадза. Їх вручать на закритті конкурсу 10 листопада.
Коментарі вимкнені.