У Тернополі спалах вітряної віспи
Лікарі б’ють на сполох –в Тернополі спостерігається пік захворюваності на вітрянку. Зростання захворюваності вітрянкою спостерігалось ще з початку зими. Дітям ця хвороба особливої загрози не несе, проте для дорослих може стати важкою – навіть смертельною.
Найчастіше на цю недугу хворіють діти від двох до чотирьох років, – розповідає дільничний педіатр поліклініки міської дитячої лікарні Наталія Вовкун. – Вітрянка дуже заразна. Так, якщо в будинку є вентиляційні труби, на неї навіть можуть захворіти діти, які жодних контактів з хворими не мали.
Прихований період вітряної віспи триває від 11 до 21 дня. Висипань і гарячки ще немає. Але хворий може заражати інших. За сім-дев’ять годин до появи висипань дитина стає в’ялою, слабкою, в неї погіршується апетит, – продовжує лікар. – Це має насторожити батьків.
При неускладненому перебігу хвороби дитина може бути спрямована в колектив не раніше чим через 5 днів після появи останнього елементу висипу.
– червоні плями, які з часом перетворюються на пухирці
– підвищення температури тіла (від нормальної до 39С)
– в’ялість,
– сонливість
– головний біль
– зниження апетиту
Єдиний спосіб уникнути зараження вітрянкою – вакцинація. Лікарі не радять щепити малих дітей, оскільки в ранньому віці хвороба цілком безпечна. Винятки становлять ослаблені малята, які потерпають від вроджених вад, імунодефіциту та побічних захворювань. Підліткам та дорослим варто захистися. В Україні вакцина від вітряної віспи зареєстрована, але належать до категорії платних щеплень. Її ефективність – 88 відсотків. Після імунізації людина може перенести легку форму захворювання, оскільки до організму потрапляє ослаблений вірус. Важка форма вітрянки та ускладнення вакцинованим не загрожують. Людина, яка перенесла вітрянку, отримує стійкий пожиттєвий імунітет до недуги, хоча трапляються винятки з правил: відомі поодинокі випадки, коли хвороба поверталася, – причина в різновиді вірусів.
Коментарі вимкнені.