У Тернополі таки поставлять монумент Тарнавському

Пам’ятник генералу Тарнавському планують встановити у Тернополі на однойменній вулиці. Хто виконуватиме роботу та якої висоти він буде, ініціатори проекту поки ще не знають.

Історія з пам’ятником розпочалась ще у 2008 році. Ініціативу кількох тернополян підтримали мешканці наколишніх будинків. Згодом утворилась міська громадська організація «Комітет по будівництву пам’ятника генералу Мирону Тарнавському». Учасники комітету мали намір запросити до обговорення істориків, митців, громаду Тернополя, скульпторів, аби вирішити, яким саме має бути майбутній пам’ятник. Втім, остаточне рішення залишалось за рішенням міськради.
– Ідея встановити пам’ятник генералу Тарнавському визріла давно, – каже голова «Комітету по будівництву пам’ятника генералу Мирону Тарнавському» Тимофій Дмитрів. – Ще коли під час першої хвилі перейменування вулиць у місті, з’ясували, що вул. Примакова насправді тісно пов’язана із такою історичною постаттю як генерал-чатер Тарнавський.

За словами пана Тимофія, чимало часу пішло на створення самого комітету та паперову тяганину. До організації за задумом ініціаторів мало увійти близько 15 осіб. Одна врешті зареєстрували тільки трьох.
– Згодом ми власними зусиллями привезли матеріали для облаштування місцини для монумента генералу, – продовжує пан Дмитрів. – Там встановили камінь з табличкою та стали чекати. Історія на цьому зупинилась. Я кілька разів звертався в міськраду, але справа не зрушувалась.

Тож, новина у липні 2012 року про те, що виконавчий комітет все-таки розглянув звернення організації «Комітет по будівництву пам’ятника генералу Мирону Тарнавському» з питання спорудження пам’ятника та дозволив його звести, стала приємною несподіванкою навіть для ініціаторів.
– Я вже півроку нікуди не ходив і нічого не з’ясовував, адже справа ніяк не зрушувалась, – каже пан Тимофій. – Тож тепер можна братись за справу. Ми ще не вирішували, якого ж саме розміру має бути монумент – чи це погруддя, чи на повен зріст. Певну суму грошей ми назбираємо самі, та зібрати самотужки усю суму – тепер нереально. Сподіваємось, долучаться тернополяни, текст і фото “20 хвилин

 

Коментарі вимкнені.