У Тернополі випадково ввели комендантську годину

Світлина від Коаліція ГО "Тернопільський центр реформ".Ледь не довели державу до вимирання пенсіонерів, обрали керівника з нетрадиційною орієнтацією, запроторили прем’єр-міністра під арешт, прийняли закон про комендантську годину, навіть не читаючи його… І це лише частина тих змін, які встигли реалізувати учасники симуляційної гри в Тернополі за п’ять годин управління вигаданою державою на Марсі.

Створювали космічну країну близько сотні людей різного віку, роду діяльності та з багатьох населених пунктів України. Так, до Тернополя з’їхалися громадські активісти, студенти, учні з Дніпра, Сум, Кропивницького, Львова, Харківщини, Черкащини, Тернопільської області. Наймолодшому учаснику було 11 років, найстаршому – 48.

Вони підвищили свою політичну грамотність та вдосконалили лідерські уміння, отримали комунікативні навички, краще зрозуміли процеси переговорів та результати особистої відповідальності за загальний добробут держави. Кожен побачив важливість своєї участі в процесі будування.

Така значна зацікавленість до проведення симуляційної гри “Державотворення на Марсі” (85 учасників, від рання до вечора в суботу – на якому ще заході в Тернополі можна побачити стільки?), свідчить про те, що українці хочуть міняти країну і відкриті до навчання цьому, люди готові до змін та шукають однодумців.

Згідно правил симуляції, у випадковому порядку присутні були поділені на 22 команди по чотири людини. Команди представляли соціальні чи професійні групи населення.

Світлина від Коаліція ГО "Тернопільський центр реформ".

Це, зокрема, студенти, пенсіонери, люди з інвалідністю, військовослужбовці, медики, екологи, вчені, ЗМІ, чиновники, аграрії, малий та великий бізнес, політичні еліти, митці та культурні діячі, священнослужителі, органи місцевого самоврядування, правоохоронці та судді, громадські активісти, нацменшини, ЛГБТ, тощо.

Перед командами стояло завдання: прийняти важливі закони, які би зробили життя кращим, збалансували розвиток економіки та соціального життя, враховували інтереси кожного громадянина. Для цього у першу чергу варто було заручитися підтримкою інших учасників різних груп.

Світлина від Коаліція ГО "Тернопільський центр реформ".

Спостерігали за перебігом подій на Марсі та озвучували, до чого ж призводять голосування «законотворців», гейм-майстри:

  • Вікторія Черевко – регіональна представниця програми «Долучайся!» USAID / ENGAGE в Харкові
  • Юлія Курнишова – менеджер зі стратегічних комунікацій та досліджень програми «Долучайся!» USAID / ENGAGE
  • Та спеціально запрошений організаторами на цю роль депутат Тернопільської міської ради, заступник голови ГС “Рада бізнесу Тернопілля”, експерт “Тернопільського центру реформ” – Андрій Шкула.

Саме вони повідомляли учасникам, як вплинуло їхнє голосування на життя марсіан.

  • Так, після першого раунду на Марсі ледь не вимерли пенсіонери, оскільки затверджені закони не передбачали підвищення добробуту літніх людей.
  • Згодом, через недофінансування наукової сфери, з лабораторій Марсу втекли піддослідні жуки-довгоносики, які знищили весь урожай і планету «накрила» криза.
  • Щоб відновити баланс та знайти порозуміння між командами, гейм-майстри оголосили вибори прем’єр міністра. Вони відбулися з дебатами, революцією, опозицією, розколом та арештом кандидата.
  • Невміння домовлятися та сліпа довіра єдиному лідеру спровокувала швидкий розвиток подій, а тому неякісне прийняття нових законів. У поспіху, команди проголосували за документ, навіть не читаючи його… і випадково самі собі ввели комендантську годину.
  • Світлина від Коаліція ГО "Тернопільський центр реформ".

Як підсумок симуляційної гри, організатори відмітили важливість об’єднуватися, зауважили активність тернополян та звернули увагу на потребу враховувати інтереси не лише окремих груп, а суспільства в цілому.

Андрій Шкула, депутат Тернопільської міської ради, заступник голови ГС “Рада бізнесу Тернопілля”, експерт “Тернопільського центру реформ”:

  • Ви почали кожен грати свою гру, почали створювати більшість, коаліцію. Але не об’єднувалися за інтересами, щоб збалансовано розвинути Марс. Проте помітно, що ви вмієте між собою спілкуватися, досягати компромісу. Це важливо, адже без компромісу важко досягти успіху.

Вікторія Черевко, регіональна представниця програми «Долучайся!» в Харкові:

  • Ця гра – проекція на власне життя. Ви робили те, що наше громадянське суспільство робить дуже часто – грали в пожежників. Ваш менеджмент був абсолютно ситуативним – хто тоне, того й рятуємо. Але можливо у житті у вас є більше можливостей передбачати?

А яку поведінку у нас дозволяли собі групи? Деякі бігали, ходили. Але частина – просто сиділи, відчуваючи позицію сили, чекаючи поки хтось прийде і щось запропонує. Забуваючи, що це спільна відповідальність. Сиділи також і ті, хто не відчував своєї сили, кого менше підтримували. Але хіба нас, громадських активістів, часто підтримують? Коли ми не відчуваємо підтримки, чи маємо просто сидіти на місці? Якщо ви говорите не тільки про себе, якщо вмієте врахувати інтереси сильніших гравців – не варто відсиджуватися. Коли ми щось хочемо робити спільно, чи на Марсі, чи на Землі, давайте домовлятися про те, що є спільним інтересом для нас.

Юлія Курнишова – менеджер зі стратегічних комунікацій та досліджень програми «Долучайся!» USAID/ENGAGE:

  • Мушу визнати, що це була в цілому чоловіча гра. Хотілося би більше чути голосу жінок. Можливо, треба виходити з тіні?
    Також на грі було багато власних амбіцій. Це не погано, адже вносило емоційність і динаміку в гру. Складається враження, що принаймні в Тернополі дуже великий резерв для формування не тільки громадських лідерів, але й майбутніх політичних лідерів.

Довідка:

Симуляційна гра “Державотворення на Марсі” була проведена у Тернополі 13 квітня, в рамках форуму “МИ – рефорМИ!”, який організувала Коаліція громадських організацій “Тернопільський центр реформ” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Коаліція налічує 29 неурядових організацій Тернополя, що об’єдналися для імплементації та адвокатування реформ і розбудови правової, демократичної держави з рівними можливостями.

Симуляційна гра “Державотворення на Марсі/State-building on Mars” створена “Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством  США  з  міжнародного  розвитку (USAID)  та  реалізується Міжнародною організацією Pact.

Коаліція громадських організацій “Тернопільський центр реформ”

Коментарі вимкнені.