У Тернополі за останні два тижні отруїли 28 безпритульних собак

У Тернополі протягом останніх двох тижнів вбили 28 безпритульних собак. Розтини, які за власні кошти провели волонтери, підтверджують, що собаки були отруєні.

За словами активіста ГО «Асоціація захисників безпритульних тварин «Ноїв ковчег» Олени Дейнеки, кількість безпритульних собак у Тернополі коливається від 1000 до 3000. А ситуація стосовно догляду безпритульних тварин у Тернополі є вкрай критичною.

“За минулий тиждень в нас є факти по 25 вбивствах собак. Ми це зафіксували у заяві, яку подали в прокуратуру та міліцію.  Але за цей  тиждень є ще три вбивства. Є також випадок, коли нам вдалося врятувати отруєну собаку. Це те, що було на очах у людей. Про інші смерті ми можемо тільки здогадуватися. Ми множимо цю цифру на два-два з половиною. Можна запитати у служби відлову, скільки вони поховали несанкціоновано цих трупів. Навіть обліку такого не дадуть», – зауважила Олена Дейнека.

Вона додала: «Собак стерилізованих чи підгодованих міської радою я не бачила за останні два роки. Наш актив намагався вийти і на національні правозахисні компанії, громадські організації,  на національні і міжнародні організації, котрі опікуються безпритульними тваринами. Завдяки цій підтримці, що ми отримали в січні, сьогодні є низка журналістів “CNN”, “Голосу Америки” та інших ЗМІ, які готові приїхати в Тернопіль і про це беззаконня стосовно собак почати знімати фільм. Такого вибачати вже не будемо. Тому що собаки гинуть на очах у дітей. В нас є результати розтинів трупів безпритульних і сільських собак. Це отруєння, але експерти не можуть сказати, чим точно».

“Існує така точка зору, що нам не потрібні безпритульні тварини і від них треба позбутися. Я  би сказала, що позбутися можна від частки тварин, котрі не підлягають лікуванню і соціальній адаптації, котрі потенційно не підлягають передачі під опіку, тому що вони агресивні.  Є гуманний і водночас контрольований вихід – евтаназія. А в інших випадках є маса можливостей опікувати цих тварин, щоби ситуація влаштовувала і людей, і тварин”, – додала Олена Дейнека.

За словами голови ГО «Асоціація захисників безпритульних тварин «Ноїв ковчег» Олега Грома, за українським законодавстаом, за жорстоке вбивство тварин передбачена кримінальна відповідальність.

“Я приніс Кримінальний кодекс України, диспозиція статті 99 – жорстоке поводження з тваринами, знущання над тваринами, що відноситься до хребетних, вчинених із застосуванням жорстоких методів, карається до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, карається штрафом до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років” – процитував Олег Гром Кримінальний кодекс України.

Поки що єдиним місцем тимчасового утримання безпритульних собак Тернополя залишається Центр післяопераційної перетримки тварин  у Дичкові, який переповнений безпритульними собаками. Активісти ГО «Асоціація захисників безпритульних тварин «Ноїв ковчег» наголошують, що центр  у Дичкові не має статусу ні притулку, ні об’єкта введеного в дію і не має право на господарювання. Він існує винятково на гроші громади.

За словами головного спеціаліста відділу благоустрою та екології управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міської ради Оксани Ілліч, для вирішення цих питань у бюджеті Тернополя 2013 року виділені кошти.

“Відповідно до рішення міської ради про бюджет виділено 180 тисяч гривень на утримання центру стерилізації і регулювання чисельності. Також на завершення робіт по введення в експлуатацію центру стерилізації – близько 120 тисяч гривень. У цьому році планується завершити роботи в Дичкові. Хочу зазначити, що в нас є в місті служба відлову при комунальному підприємстві, яка  проводить роботи з відлову безпритульних собак. Вони їх перевозять в Дичків і там тимчасово утримують, оскільки ця служба не стерилізує собак”, – розповіла Оксана Ілліч.

Активісти ГО «Асоціація захисників безпритульних тварин «Ноїв ковчег» зазначили, що підготують лист-меморандум іншим подібним установам України і приєднаються  до загального руху проти доґхантерів в Україні.

Довідка

Доґхантери – самоназва осіб, які з власної ініціативи займаються винищенням безпритульних собак та створили власне співтовариство.

ZAXID.NET

Коментарі вимкнені.