У Збаразькому замку відкрили неймовірну виставку Ірини Муляр (фото)

Виставку робіт «Я вірила в прекрасне» тернополянки Ірини Муляр, яка після важкої хвороби померла кілька місяців тому, відкрили у Збаразькому замку.

В її експозиції – 29 робіт. Тут є і вишивки, і роботи на склі. Непересічна подія зібрала рідних, друзів дівчини, жителів Збаража. Участь у відкритті виставки взяв заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра.

– Життя тернополянки Іринки Муляр – приклад незламності духу,приклад віри, надії і любові, – наголосив Леонід Олексійович, – Дівчина по-особливому сприймала світ, його красу і неповторність. Все це вона передала у свої картинах. Виставка вражає і кількістю і робіт, і багатою палітрою кольорів, і різноманіттям технік, і яскравими образами. Тут немає ні одної роботи у темних тонах! Думаю, ці роботи мають спонукати нас бути вдячними, цінувати те, що маємо, не нарікати і гідно долати будь-які труднощі.

13 грудня 2013 року Ірині Муляр виповнився 21 рік, а наступного дня вона відійшла у вічність. Мистецтво – це те, що надихало її і додавало сили у боротьбі з важкою недугою, з якою дівчина боролась сім років. Лікувалася Іра в клініках Росії, Австрії, але хвороба прогресувала, довелося ампутувати руку до ліктя, а згодом до плеча…

Розраду знаходила у малюванні: спочатку – на склі, згодом – на полотні. Роботи дарувала рідним, друзям. А ще захоплювалася бісероплетінням, опанувала програму Photoshop та навчалася у трьох вищих навчальних закладах Тернополя!

Іринка, за словами Лесі Петрівни, була глибоко духовною особистістю. Напевно, тому серед її робіт багато ікон та картин за релігійними мотивами. Вона була надзвичайно терпляча. Плакала наодинці, ніколи не показувала, як їй важко. Рідні і друзі згадують, що ніколи не бачили її засмученою чи заплаканою.

Коментарі вимкнені.