Уперше в Україні: юнаку з Тернополя провели операцію на мозку з пробудженням

Уперше в Україні дитині провели операцію на мозку з пробудженням, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Пацієнтом став 15-річний Максим Волович з Тернополя – під час найважливішої частини втручання він мав бути при свідомості.
Хлопець з восьмирічного віку страждав від сильних епілептичних нападів. Судоми викликала пухлина в його мозку.
“Спровокувати черговий напад може будь-що: фізична активність чи прояв емоцій. Хлопчик, який до судом займався танцями і мріяв стати чемпіоном, навіть бігати більше не міг. Сміх чи сльози – теж могли спровокувати напад.
Дитинство Максима минуло з суворими обмеженнями, під постійним наглядом мами, яка цілодобово пильнувала сина і боялась за його життя. Останніми роками юнаку стало важко говорити та запам’ятовувати”, – розповідають лікарі Першого медичного об’єднання Львова.
З роками пухлина виросла, і напади посилились. Утворення почало тиснути на ділянки мозку, які відповідають за мову і рухи, виник високий ризик паралічу правої половини тіла.
Мама Максима звернулась до львівських лікарів, які після ретельного обстеження дійшли висновку, що єдиний шанс для Максима – це операція на мозку з пробудженням (awake surgery).
Під час найважливішої частини операції – видалення самої пухлини – лікарям вдалося розбудити Максима. Як пояснюють медики, це потрібно, аби контролювати його мову та рухи і не пошкодити ділянки мозку, що за них відповідають.
“Медики розважали Максима розмовами про його улюблених супергероїв коміксів та вигадані всесвіти і не давали хлопцеві заснути. Поки він говорив, активність у ділянках, які відповідають за рухи кінцівками та мовлення, фіксували нейрофізіологи”, – кажуть у медоб’єднанні.
Операція тривала сім годин. Лікарі кажуть, що після неї Максим заговорив ще краще, ніж до втручання.
Лікарям вдалося повністю видалити пухлину, а гістологічне дослідження показало, що утворення було доброякісним, тож подальшого лікування хлопець не потребує. Епілептичні напади припинилися.
Максима виписують за тиждень після операції.
“Ми щасливі! Приїхали хворі, а їдемо здорові!”, – каже мама хлопця.
“А сам Максим повсякчас усміхається і не втомлюється ділитися планами на майбутнє: хоче на спорт та мріє подорожувати”, – додають лікарі.

Коментарі вимкнені.