Вечорниці по-тернопільськи: несміливі хлопці і неприступні дівчата (фото)

Кажуть, двічі в одну річку не ввійдеш. Але недавно тернопільські обновлята доказали протилежне. Ні-ні, я зовсім не про спортивні досягнення чи змагання… Мова піде про виставу «Андріївські вечорниці», якої члени ТУСК «Обнова» двічі (!), без перебільшення, підкорили глядачів. 

Дебютували напередодні Андрія, в ніч на 13 грудня. Ні-ні, ніякої ворожби тут не було, навіть не думайте. Навпаки – тут висміюються абсурдні обряди. Вдруге виступали ми у будинку культури смт. Велика Березовиця у неділю, 14 грудня. 

alt

В центрі вистави – проста сім`я Карасів. Проста лише на перший погляд. Саме такий собі експеримент – господар не витримує і йде з дому після суперечки з дружиною – допомагає кожному зрозуміти цінність стосунків у житті, переосмислити свою поведінку, навчитися бути вдячним за все, що для тебе роблять твої близькі. Проникливий монолог головного героя наприкінці сценки не зміг нікого залишити байдужим, дехто був зворушений до сліз…

«Родзинками» постановки став «зірковий дует» сільських кумась. Їхні колючі на адресу одна одної жарти, цікаві оповідки, бувальщини запам`ятаються надовго. Відверті, щирі щебетушки, які вміють і відпочити, і повеселитися, до того ж знають про все на світі і про всіх … Без сумніву, кумоньки – міс глядацьких симпатій.

alt

А які вечорниці без молоді? Горді неприступні дівчата, мужні і сміливі парубки. Жарти, співи, залицяння, несміливі погляди… Правда, згідно із задумом, спочатку дівчата добре носом крутили і підсміювалися з хлопців. Жартували, що бігати не вміють, мало спортом займаються і багато іншого. Однак обновлянські хлопці – соколи-орли – знайшли вихід з ситуації і все-таки підкорили серця неприступних красунь.

alt

Варто сказати, що обновлянські «гастролі» – поїздка у смт. Велика Березовиця – не відбулися б, якби не допомога небайдужих. Насамперед це представники Тернопільської районної адміністрації, отець Василь Брона, який радо нас зустрів там.

Свято вдалося на славу. Були і калита, і конкурси. Такі заходи вкотре доказують, що святкувати з Богом – з молитвою, без різних гадань-ворожінь – найкраще. А християнські вечорниці – найкращі!

Автор: Світлана Чихарівська

Більше фотографій тут

alt

alt

alt

Коментарі вимкнені.