Віднині тернополяни можуть замінити паспорт на ID-карту

Кабінет Міністрів ввів можливість оформлення карток посвідчення особи (ID-карток) для всіх громадян з 1 листопада. Про це йдеться в постанові уряду №745 від 26 жовтня, передають Українські Новини.

«Ввести із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру з 1 листопада 2016 року оформлення (в тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, зразок бланка якого затверджено цією постановою, громадянам України», ─ йдеться в ній.

Раніше передбачалася можливість оформлення картки посвідчення особи виключно громадянами, які отримують паспорт вперше.

Згідно з постановою, до завершення роботи щодо забезпечення в повному обсязі територіальних підрозділів Державної міграційної служби матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі ID-карток, паспорт громадянина України може оформлятися з використанням бланка в формі книжечки.

Також зазначається, що прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, який не містить безконтактного електронного носія, з 1 листопада припиняється.

У той же час, паспорт громадянина України, який не містить безконтактного електронного носія, оформлений і виданий на підставі документів, поданих до 1 листопада, діє протягом терміну, на який він був виданий.

Згідно із затвердженим положенням, паспорт громадянина видається з 14 років.

Для осіб, які досягли 18 років, він видається на 10 років, а які не досягли 18-річчя ─ на 4 роки.

Отримати паспорт можна в центрах надання адміністративних послуг.

Коментарі вимкнені.