Віктор Овчарук: «Створення в області сучасного діагностичного центру в галузі онкології – буде значним кроком у розвитку медицини області»

unnamed-3Протокол про наміри щодо створення такого центру підписаний між Тернопільською обласною радою, комунальною установою Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» та NU-MED Центром діагностики і онкологічної терапії у Замосці (Польща).
Документ підписали – голова обласної ради Віктор Овчарук, головний лікар Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру Леонід Шкробот та президент NU-MED Центру діагностики та онкологічної терапії у Замосці (Польща) Кшиштоф Урбаняк.
«Створення в області сучасного діагностичного центру в галузі онкології – буде значним кроком у розвитку медицини області, – наголосив під час зустрічі Віктор Овчарук. – Аналогічний центр діагностики і онкологічної терапії у Замосці, і тернопільська делегація мала можливість ознайомитись з його роботою. Такий заклад повинен запрацювати і на теренах Тернопільщини, і це буде значним кроком вперед у застосуванні нових методів діагностики і лікування онкологічних захворювань. Залучення до реалізації проекту комунальної установи Тернопільської обласної ради – обласного клінічного онкологічного диспансеру та іноземних партнерів, може стати хорошим прикладом співпраці між українськими та польськими медиками на принципах державно-приватного партнерства».
Створення центру діагностики і онкологічної терапії вимагатиме належно підготовлених фахівців, зазначив очільник обласної ради. «У цьому напрямку вже зроблено перші кроки, – додав Віктор Овчарук. – У травні цього року підписано угоду про співпрацю польської медичної компанії «NU-MED GROUP S.A» з Тернопільським державним медичним університетом. Згідно з укладеною угодою, науковий персонал кафедри онкологiї, променевої дiагностики i терапiї та радiацiйної медицини університету зможе стажуватися і підвищувати свою кваліфікацію у клініках променевої терапії «NU-MED GROUP S.A». З часом студенти медичного університету також матимуть можливість проходити виробничу практику на базі онкологічного шпиталю імені Папи Іоанна Павла ІІ в м. Замості».
Відтак, особливу роль у подальшій активізації співробітництва відіграє підписаний днями Протокол про наміри щодо співпраці між Тернопільською обласною радою, комунальною установою Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» та Центром діагностики і онкологічної терапії в м.Замості.
Віктор Овчарук також звернув увагу польських колег на те, і Тернопільська обласна рада і Тернопільська обласна державна адміністрація приділяють значну увагу питанням покращення умов надання медичної допомоги населенню області та підвищення її якості.
У цьому напрямку вже є конкретні позитивні зрушення. Приміром, проведено реконструкцію перинатального центру «Мати і дитина», завершується будівництво кардіоцентру та радіологічної лабораторії, а також відновлюється та налагоджується робота мережі комунальних аптек.
Польські колеги наголосили на тому, що готові до співпраці, особливо у такому важливому напрямку як сучасна діагностика онкологічних захворювань та онкологічна терапія. «Застосування новітніх методів у цій галузі, які уже застосовуються у Польщі, дасть можливість врятувати тисячі життів українських пацієнтів», – зазначили поляки.
Нагадаємо. Щороку на Тернопільщині реєструється 5-7 тисяч нових випадків захворюваності на онкопатологію.

Коментарі вимкнені.