Віктор Овчарук взяв участь у всеукраїнській фаховій майстерні на тему медицини, що відбулась у Києві

Сьогодні, 14 травня, у Києві відбулась всеукраїнська фахова майстерня на тему медицини,  організована для представників районних рад, членів Української асоціації районних та обласних рад.

Участь у заході, під час якого  розглянули питання, що стосуються медичної реформи та безпосередньо її реалізації субрегіональним рівнем місцевого самоврядування, взяло більше 110 керівників районних рад зі всієї України. Експерти  роз’яснювали механізми залучення та використання бюджетної державної підтримки, а також її розподіл між учасниками. Велику увагу було приділено нормативно-правовим актам, що наразі регулюють відносини у цій сфері. Загалом, більшість учасників говорили про складність впровадження змін в галузі охорони здоров’я, та наголосили на необхідності удосконалення інформаційно-роз’яснювальної роботи з боку центральних органів влади, а також удосконалення нового законодавства, його адаптації під реальні умови роботи.

1Голова обласної ради Віктор Овчарук виступив модератором під час всеукраїнської фахової майстерні. Очільник Тернопільщини наголошував: «Про медичну реформу говорилось довго та багато. І лише після Революції гідності  було взято курс на кардинальну зміну медичного обслуговування в Україні завдяки реформі децентралізації. Ключовим завданням в умовах децентралізації є створення максимальних можливостей для  надання якісних та доступних медичних послуг. Разом з тим сама реформа децентралізації дала можливість, стала поштовхом для реалізації позитивних змін в галузі охорони здоров’я краю. Після досліджень, обговорення та обрахунків, внесення змін у чинне законодавство реформа у цьому році стартувала із впровадження змін у первинній ланці».

«На Тернопільщині упродовж останніх двох років ми переконуємо  пацієнтів змінити радянську медичну філософію на філософію сімейного лікаря, – продовжував Віктор Овчарук. –  Hа засадах сімейної медицини ми працюємо над вдосконаленням та розвитком системи первинної медико-санітарної допомоги задля забезпечення доступу населення не тільки міст, а й сіл, оскільки у нас переважає сільське населення,  та селищ до кваліфікованої та сучасної медичної допомоги шляхом створення на рівні міст і районів центрів первинної медичної допомоги з повним адміністративним, фінансовим і функціональним розмежуванням їх діяльності від вторинного рівня. Ми розуміємо, що первинка є найскладнішою ділянкою галузі, адже вона має займатися не лише лікуванням, а й передусім превентивною медициною та профілактикою захворюваності. Пам’ятаймо, що суть діяльності сімейного лікаря — оберігати і застерігати, а лікувати — то вже вторинне».

На запитання учасників, крім модераторів, відповідали високопосадовці державних органів влади та представники експертного середовища, зокрема – В’ячеслав Негода, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Юрій Ганущак, експерт Асоціації, Директор інституту розвитку території та інші.

Згодом, за результатами заходу, буде сформована та видана резолюція.

Нагадаємо, що фахова майстерня організована Українською асоціацією районних та обласних рад у партнерстві з Асоціацією міст України в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

Коментарі вимкнені.