Ви вже бачили стильних чорних українок у Тернополі?
В арт-галереї “Бункермуз” у літньому дворику оселилися чорні українки та лісовики.
Знайомимося зі стильними “українками” та їх творцем – молодим львівським митцем Максимом Куликом. На перший конкурс скульптур та арт-об’єктів від Бункермузу учасник творчої групи МA.KY.TA.BO Максим надіслав дві гіпсові роботи “Українка”.
– Це жіночі образи, що постають в інтерпретації традиційної для української культури ляльки – мотанки. Скульптура увібрала в себе символічність та традиційність культури предків, відобразившись у жіночій формі та образі українки. Сакральна скульптура з хрестом замість обличчя, символізує гармонію вертикалі (духовності ) та горизонталі (земного розвитку людини), тобто допомагає гармонізувати простір. Колористика двох скульптур побудована на контрасті фактур кольору. Важливим символом, оберегом, атрибутом є мотанка для української культурної традиції, здавна приховуючи в собі низку якостей, а особливо продовження роду. Тому жіночий образ української жінки якнайкраще об’єднала та увібрала в себе сакральну символіку та культуру минулого, – пояснює автор.
Максим Кулик – випускник Львівського державного коледжу декоративно-ужиткового мистецтва ім. І. Труша, вже спробував себе у ролі учасника і куратора виставок, автора нетрадиційних писанок.
Проекти:
2007 р. Колективна виставка «Арт траур» м. Львів
2014 р. куратор виставки « Сплела» ЛПМ
2015 р. III місце у Всеукраїнському молодіжному арт конкурсі « Розовый бульдозер – 2015» в номінації живопису.
Спеціальний проект MITHOGENESIS 2015, Карпати.
Груповий проект « Inspired by Black Square » галерея «Мистецька збірка» м. Київ.
Коментарі вимкнені.