Вибори завершилися – з банків Тернополя зникли долари

Валюта знову в дефіциті. В обмінниках доларів немає, а у банках на руки дають лише обмежену суму. У якихось 500 доларів, у якихось триста. А у одному банку погодилися продати лише 13 “зелених” – усе що залишилося.

“Доларова криза” повернулася — американську валюту в необмежених кількостях у Тернополі можна купувати хіба що у “міняйл” на ринку. У банках видають не більше 500 в одні руки.

Втім фахівці застерігають — не варто скуповувати долари. Бо це призведе до знецінення гривні.

Кореспондент “20 хвилин” обійшов п’ять банків, побував у обмінних пунктах та пробував купити “зелені” у валютників на центральному ринку. Відсутність долара гостро відчувається всюди.

– Долари купити у вас можна? – запитую у банку “Хрещатик” на вулиці Івана Франка.

– Звичайно, – відповідає касир, – Але у нас залишилося лише 13. Більше немає.

Поруч з “Xрещатиком” розташований “Erste bank”. Там у касі схоже залишилася більша сума.

– Валюта є, але більше 200 в одні руки ми не даємо, – каже касир.

Обмеження на суму, яку видають в одні руки, є в усіх банках у які звертався кореспондент. Скажімо у “Приватбанку” на вулиці Шептицького касир погоджується видати лише 500 доларів на одну картку. У банку “Імексбанк” на майдані Мистецтв — обмеження 100 доларів в одні руки. У “Альфабанку” на Медовій касир теж видає не більше 100-200 доларів одній людині.

Поки стою у черзі в банках, бачу як кілька чоловіків купують по 200-500 уо. Однак особливого ажіотажу немає. Бачу навіть як жіночка розмінює 100 доларову купюру на гривні.

Курс у банках коливається від 8.15 до 8.20 гривень за один долар. А от на центральному ринку валюта коштує дорожче.

– Є долари, скільки хочете, – каже чоловік з пачкою грошей у руках неподалік автовокзалу. – 8,30 за долар.

Поруч ще кілька чоловіків та жінок із пачками грошей та калькуляторами у руках. Люди до них підходять досить часто. За п’ять хвилин до “валютника” підійшли двоє людей. А от у обмінниках ситуація протилежна. Ані на вулиці Острозького ані біля залізничного вокзалу в обмінниках американських грошей немає. Та й люди до них підходять вкрай рідко.

Коментарі вимкнені.