Петро Стельмащук може стати прикладом чесної суддівської системи у Тернополі

Ця історія тягнеться уже не перший рік. Та не один суд пережила постраждала Ірина Трач, який вирішував справи не в її користь. І ніби аж тепер появився світ у віконечку – Вищий спеціалізований суд України став на захист жінки, у якої тернопільські чиновники забрали квартиру. Саме її уцінену квартиру заступник начальника Першого відділу державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції Петро Кузьма.

Нагадаємо коротко про перебіг подій (детальніше можна почитати ТУТ).

Ще у 2006 році чоловік Ірини Трач взяв позику у банку під заставу квартири. Після 2008 в сім’ї почались фінансові проблеми. І вже у 2010 році банк прийняв заочне судове рішення про стягнення боргу методом відчуження житла. Займався цим Перший відділ державної виконавчої служби Тернопільського міського управління юстиції під особистим контролем заступника начальника Петра Кузьми. Як розповідає пані Ірина, вони розпочали перемовини з банком, щоб самим знайти покупця. Банк згодився.
Згодом сімейство Трачів знайшли таку людину, яка хотіла купити їхню квартиру. Покупець вирішив особисто узгодити ці питання з виконавчою службою. І влітку 2012 року відбулась зустріч покупця з представником цієї служби. Але після спілкування, людина, нічого не пояснивши, категорично відмовилась купувати житло. 18 жовтня помер чоловік потерпілої. І вже 30 жовтня жінка пішла у виконавчу службу, щоб занести свідоцтво про смерть і віддала його особисто в руки пану Кузьмі. Через півроку, у квітні 2013, пані Ірина  пішла до державного нотаріусу, щоб оформити спадщину і з’ясувалось, що квартира вже продана. Пані Ірина запевняє, що  чиновник оформив квартиру на свою тещу, а тоді – на дружину. Також вартість квартири зменшилась раптово на 60 тисяч.

Ірина Трач подала до суду цивільний позов про скасування прилюдних торгів і скасування акту державного виконавця, про передачу квартири Захарчук та про скасування свідоцтва про право власності.  Згодом вона звернулась і у апеляційний суд. Але всі суди у Тернополі Ірина програла.

І ось 28 січня 2015 року Вищий спеціалізований суд України розглянув цю справу та виніс рішення, згідно якого підлягають скасуванню рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від  27 листопада 2013 року та ухвалу апеляційного суду Тернопільської області від 22 травня 2014 року, а  справу мають передати на новий розгляд до суду першої інстанції.

12 березня має відбутися суд у Тернополі. Головуючим суддею призначено  Петра Стельмащука.

– Я дуже надіюсь, що Петро Ярославович стане прикладом чесної суддівської системи у Тернополі, – каже Ірина Трач.

-1 thoughts on “ Петро Стельмащук може стати прикладом чесної суддівської системи у Тернополі

  • 07:18 | 7.03.2015 о 07:18
    Permalink

    Стельмащук показав свою чесність ставши кишеньковим суддею Борисова Валерія- того самого злочинця. Яка чесність?! Матеріали в Вищій раді Юстиції.

Коментарі вимкнені.