Як у рідній школі кіборга шанують Героя з Тернопілля (відео)

17 січня в селі Жабинці Гусятинського району, на фасаді школи відкрили меморіальну дошку Володимиру Труху – воїну 80-ї аеромобільної бригади ВДВ ЗСУ, “кіборгу” який загинув 17 січня 2015 року, обороняючи Донецький аеропорт. 

Відкриття пам’ятної дошки кіборгу Володимиру Труху (с.Жабинці)

Опубліковано Ryslan Savonhak 17 січня 2016 р.

Нещодавно школу було названо іменем Героя. На дверях класу де він навчався – висить спеціальна табличка. А в холлі створили пам’ятний куточок. Біля школи видніється меморіал загиблим героям – там також внесено ім’я Володимира Труха. Помітно, що у школі з великою шаною ставляться до світлої пам’яті захисника.

Окрім односельчан, школярів, друзів та близьких Володимира, на церемонії 17 січня, в день річниці загибелі 22-річного бійця з с.Жабинці побували і волонтери Руслан Савончак та Петро Васько, які відвідували “кіборга” в с.Піски напередодні його загибелі.

“17 січня ми з Петром Васьком взяли участь в урочистому відкритті меморіальної дошки Володимиру Труху – воїну 80-ї аеромобільної бригади ВДВ ЗСУ, кіборгу який загинув 17 січня 2015 року, обороняючи Донецький аеропорт.

Рідна школа в с.Жабинці, де навчався Володя, уже носить його ім’я, тут на дверях класу встановлена табличка, є навіть пам’ятний куточок Герою. А відсьогодні при вході в школу ще й висітиме пам’ятна дошка Світлому Воїну, який віддав своє життя, рятуючи побратимів.

Людей зібралося чимало: односельчани, школярі, друзі, близькі, родичі та небайдужі українці. Ми з Петром не могли не приїхати, адже знали Володю. За кілька тижнів до його загибелі привозили йому в с.Піски адресні передачі від рідних.

Він був дуже добрим хлопчиною, ще таким молодим – мав лише 22 роки. Проте в очах мав справжню відвагу і рішучість. Таким сміливим поглядом він тепер зустрічатиме кожного учня школи, яка виховала Героя. Адже не всі знають, що того дня коли до військомату мало прибути 30 призовників, їх з’явилося тільки двоє: Володя та його односельчанин. Мужній вчинок гідного патріота свого краю”, – написав на своїй сторінці Руслан Савончак.

Коментарі вимкнені.