Як в тернопільській обласній раді Ковальчука міняли на Вардинця

19 березня відбувалося засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства. В ході засідання пробували змінити голову комісії. Та не вдалося…

Замість реформатора та ректора ТДМУ ім. І. Горбачевського Леоніда Ковальчука пропонувалося затвердити керівником комісії головного лікаря Тернопільської центральної районної лікарні Ігоря Вардинця. Втім прибічників останнього у сесійному залі виявилось недостатньо, щоб змінити голову комісії. Отже, позбавити пана Ковальчука статусу голови не вдалося.

Сам же Ігор Вардинець щиро переконаний, що йому вдасться впоратись із обов’язками голови комісії. Мовляв, він єдиний, хто на Тернопільщині не піддався тиску медичної реформи і не пішов на кардинальні кроки щодо лікарні та власного  колективу.

– Ще тоді було зрозуміло, що ні до чого доброго ці зміни не приведуть. Саме тому першим рішенням оновленої влади було скасування медичної реформи. Мене часто критикували за те, що я не йшов на такі кроки. Не раз побував у кабінеті голови ТОДА Валентина Хоптяна. Після того до нас приходили різні структури з перевірками, щось шукали, але не знайшли, – каже Ігор Вардинець. – Тернопільський район єдиний, де не створено центру первинної медико-санітарної допомоги. Вважаю, у ньому немає потреби. Це зайве витрачання коштів. Натомість голова ТОДА звітував, що все виконано, що реформа йде повним ходом.

На відміну від Ігоря Вардинця Леонід Ковальчук був запеклим прихильником реформи та автором багатьох нововведень. Саме через це отримав статус головного реформатора медичної сфери області, а згодом навколо його персони розгорівся скандал щодо відставки.

Проект рішення про зміну голови комісії викликав здивування у багатьох депутатів, адже очевидних причин для цього не було. Окрім того, що в рамках люстрації критиці піддаються всі, хто співпрацював із попередньою владою.

До слова, у вузьких колах подейкують, що між медиками вже давно не вельми теплі стосунки. Ігор Вардинець хоч і є хорошим господарником та членом вказаної комісії, однак на її засідання з’являвся вкрай рідко. Чому зараз медик проявляє таку цікавість до комісії, не відомо.

Роман Бібік («Номер один»)

-1 thoughts on “Як в тернопільській обласній раді Ковальчука міняли на Вардинця

 • 03:02 | 24.03.2014 о 03:02
  Permalink

  Ігор Вардинець
  Особисто бачу необхідність більш широкого висвітлення теми щоб не бкло недоговореного і незрозумілого тому запрошую автора до розиови особисто а не через інфоканали.Звичайно якщо це вас цікавить
  2 хвилин тому

 • 16:41 | 3.04.2014 о 16:41
  Permalink

  Висвітліть, пане Ігорю, в чому суть “що між медиками вже давно не вельми теплі стосунки. ” ?

Коментарі вимкнені.