Якою обіцянкою про майбутнє училищ Тернопільщини “годують” вчителів та студентів?

Керівники обласної ради – голова облради Віктор Овчарук та заступник Любомир Крупа зустрілись із директорами професійно-технічних училищ. 

Очільників навчальних закладів, як і їх колективів, турбують проблеми, пов’язані з неузгодженістю у фінансових питаннях при передачі повноважень утримання ПТУ з державного на місцеві бюджети. Як повідомив Любомир Крупа: в області 24 профтехучилища, 11 з них – сільськогосподарського профілю. У закладах навчаються близько 10000 учнів.

«Найперше наше завдання, – підкреслив Віктор Овчарук, – вивчити діяльність профтехучилищ, насамперед щодо однотипності та наповнюваності. Адже утримувати кільканадцять освітніх закладів одного профілю та ще й, якщо вони частково заповнені, – на нинішній час завелика розкіш. Окрім цього маємо чітко розуміти, яких саме робітничих професій потребує наша область. Тобто повинно бути суспільне замовлення. Ми створимо робочу групу, яка й вивчить усі аспекти роботи системи профтехосвіти краю. Залучимо до цього потенційних замовників, у тому числі аграріїв».

«Ні про яке нищення профтехосвіти не може йти мова, – запевнив педагогів Любомир Крупа, – адже сьогодні на порядку денному в суспільстві стоїть саме збільшення кількості високо фахових робітників. Тим паче усі ми чекаємо прийняття нового закону про профтехосвіту, який мав би юридично обґрунтувати фінансову автономію кожного навчального закладу».

Довідково: У 2015 році закладами професійної освіти області випущено 4152 кваліфікованих робітники, що на 146 ос. (4%) менше ніж у 2014 році та на 795 ос. (17%) менше ніж у 2013 році, 4050 випускників отримали дипломи, з них, 365 (9%) – дипломи з відзнакою та 85% кваліфікацію з двох і більше професій.

Коментарі вимкнені.