Якщо тернополяни не заплатять борги, залишаться у спеку без води

З 5-го липня Тернопіль може залишитися без води.  Це станеться у випадку, якщо «Тернопільводоканал» не розрахується із боргами за енергопостачання.

Як повідомили у відділі по роботі з громадськістю  «Тернопільобленерго», станом на 2 липня заборгованість водоканалу за енергоносії становить понад 4 мільйони гривень.  Енергетики стверджують: попри численні перемовини  із керівництвом «Тернопільводоканалу»  та міською владою, підприємство не дотримується  графіку погашення заборгованості, тому вже 5-го липня об’єктам  водоканалу можуть припинити подання електроенергії. Керівництво «Тернопільводоканалу» не заперечує суми боргу. Причиною називають штучне стримування тарифів.

–          Останній перегляд тарифів був у березні минулого року, тобто уже два роки ми працюємо зі збитковими тарифами. У той час ціни, за якими ми купуємо різні складові наших затрат, зокрема, електроенергія, невпинно зростають, – повідомив директор КП “Теернопільводоканал” Володимир Кузьма.

На допомогу із дотаційного міського бюджету сподіватися не доводиться, на державні субвенції – також. Борг населення перед водоканалом лише за останній місяць зріс на 300 тисяч, ще стільки ж боргують бюджетні організації. Наразі міське та обласне керівництво веде перемовини з «Тернопільобленерго». Водоканал не відключатиме воду повністю, однак може обмежити її подання.

–          Недопустимість такого відключення декларується на рівні так званої “екологічної броні”, тобто є певний мінімальний рівень споживання електроенергії, що за будь-яких обставин повинна забезпечити енергопостачальна компанія, – продовжує Володимир Кузьма. – Щоправда, цього рівня недостатньо, але вони можуть працювати й на мінімальному рівні.

Якщо чиновники не дійдуть згоди, з 5 липня тернополяни отримуватимуть воду за спеціальним графіком.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.