Звернення тернопільських студентів-медиків викликало негатив

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського підготували відеозвернення в якому ініціюють в Україні відмінити Міжнародний іспит  з основ медицини (фундаментальні дисципліни), а також пропонують до розгляду питання щодо виключення з Етапу 1 КРОК-1 тестування з англійської мови за професійним спрямуванням.

MED GOblin підготував відкритий лист з цього приводу:

ВІДКРИТИЙ ЛІСТ «активним студентам» Тернопільського Державного медичного університету.

Мене розбомбило.

Бачить Небо, що я дуже люблю студентів. Без сарказму. І саме цією любов’ю продиктовані наступні слова. І оскільки я люблю, матюків не буде. Тільки правда.

Звертаюся до студентів, які виготовили і запостили це відео.
Якшо коротко – група студентів виступає проти складання міжнародного медчного тесту IFOM. Я наведу їх основні тезиси і свій коментар до кожного:

1. Наша навчальна програма не відповідає міжнародній

– Наша навчальна програма відповідає міжнародній. Саме тому наші студенти їдуть в США і, складаючи STEPи, отримують право на резидентуру. А не йдуть на повторне навчання.

2. Наші методи діагностики і лікування не відповідають міжнародним

Серйозно? Є «наші» методи? Якшо вітчизняний лікар не працює за міжнародними стандартами, то вірогідно він лікує уріною і гомеопатією. Якщо вам це близько – знімаю капелюха.

3. Наш народ бореться за майбутнє, а нам нав’язують чужі погляди

– Виправдовувати свою невковирність патріотизмом – ознака останньої наволочі. Дуже надіюсь, що цей тезис ви підслухали у дорослих дядь і тьоть з адміністрації універу. Бо якщо ця думка зародилась у ваших головах – жити далі немає ніякого сенсу. Або йдіть працювати в профспілки. Там теж проти буржуїв і англійської мови. Вдягайте шаровари і обмазуйтесь часником.

4. Ми не хочемо бути копією іншої країни

– Любі друзі! Якби ви зліпили з України копію Канади чи Норвегії – я би навічно пішов до вас у рабство. Ми тут усі пробуємо зробити віддалену подобу, а ви кажете «копія»…

5. Американські студенти більше часу проводять в симуляційних центрах

– Так, чиста правда. Але IFOM – тестовий іспит. Щоб його симулювати треба олівець, зошит, інтернет і звивини. Можу спонсорувати вам перші три пункти. Щодо останнього – претензії виключно до батьків.

6. Американські тести не корелюють з нашою освітою і навпаки

-Якщо студент ґрунтовно знає медичні дисципліни – він складає тести. Будь-які. Академічна інфа – у вільному доступі. Зі специфікою тестів можна ознайомитись онлайн. Слухайте, в Тернополі таки є проблеми з інтернет доступом?

7. При вступі ми знали лише про крок і на нього орієнтувалися

– Драма, розіграна поганими акторами, виглядає особливо жалюгідно. При вступі ще жоден абітурієнт не думав про КРОК і нічого не планував на 3 роки вперед. Це, пардон, така специфіка підліткового віку. IFOM складали ще минулого року. 12 місяців недостатньо щоб зібрати мізки до купи? Мотивовані люди за цей час здатні підготуватись до кількох американських STEPів. (гугліть «мотивація»).

8. IFOM не повинен вирішувати наше майбутнє, а має стати кроком до реформ в освіті

– Реформи, це коли за борт летить зайвий баласт, в автомобілі відкручують нафіг п’яте колесо, поцвіліле тісто викидають відрами, не пробуючи напекти з нього пиріжків. «А вже потім почнем реформу» ми робимо вже чверть століття.

Раз за 27 років ми не створили ефективну і самобутню медицину, давайте не вийожуватись і брати еталони, які вже існують. Нема часу на творчі польоти, нема! Ви це зрозумієте, коли самим доведеться лікуватись від чогось більш-менш серйозного. Жоден з вас не захоче «особливих вітчизняних стандартів освіти».

З іншого боку, я дарма накатав це простирадло тексту. Бо ні я, ні, тим більше, автори серйозно ці аргументи проти IFOM не сприймають. Відео – лише завуальований крик розпачу людей, які відчувають наближення негероїчного фіналу.

Ви можете уявити собі гімнаста, який відмовляється виступити на відбіркових міжнародних змаганнях, бо «його не попереджали три роки тому і нафіга ті міжнародні, якшо ми будуємо нову Україну»?

Він не те шо згодиться, він нирку продасть за можливість показати свій талант і перевірити власний рівень. Він стрибатиме в спортзалі, на стадіоні, в туалеті і на кухні. Він порве усіх… за умови, шо він не повний лузер, який знає сам, що нічого не вартий.

Скільки часу ви пиляли той дурнуватий ролик, планували, писали сценарій, виставляли камеру і світло? Скільки дублей довелось зняти? Цікавий рандомний факт: за той самий час можна було визубрити нарешті цикл Кребса, або свіжі рекомендації BLS. Бо щось підказує, що жоден з «акторів» цією інформацією вільно не володіє.

Яка «Нова Україна»? Ви – неоатавізм, збочена реінкарнація совка, зелена поросль майбутнього політбюро, пристосуванці і латентні нездари.

Іван Горбачевський, ім’ям якого красується ваш вуз, після гімназії навчався у Віденському університеті. Уявляєте? Сам туди приїхав і вступив. Замість того, щоб скиглити, що він – просто хлоп’яга із села Зарубинці, Збаразького району. Він не скандував, що «галицькі стандарти відрізняються від імперських».
Бо він Горбачевський, і в нього була самоповага.

Я щиро бажаю всім активістам провалити IFOM, з тріском вилетіти з ВИШу і не зашкварювати українську медицину своїми комсомольськими девіаціями.

І не бійтесь, що я наврочу. Ви цілком здатні досягти цього результату і без моїх побажань.

З глибокою неповагою,
Ваш МГ.

P.S. Чарівна пані Соломія Сумарук, яка запостила одіозний ролик, підписана у фб на групи аксесуарів, амулетів і будівельну компанію https://bit.ly/2y5MCSV

А ось – простий єгиптянин на ім’я Ашраф. Він теж вчився в Тернополі, але в його підписках групи по підготовці до PLAB, клінічні кейси, фармакологія, англомовна медична література і т.п.
https://bit.ly/2C308JY

Мабуть, в Каїрі інтернет кращий…

-1 thoughts on “Звернення тернопільських студентів-медиків викликало негатив

  • 15:37 | 8.10.2018 о 15:37
    Permalink

    Норвегiя, шановнi “мислителi та дуже вченi” видобувае стiльки нафти. як Росiя. а ii територiя та населення в 50 раз менше нiж Росii. А що видолбуваете ви. що хочете рiвнятися по добробуту на Норвегiю? Соняшникове насiння. чи мак з коноплею? Чи ви вважаете. що ми тут сидимо всi зовсiм такi дурнi. тiльки з тернопiльського медiнституту студенти самi найрозумнiшi. В кiнцi кiнцiв деякi з вас навiть не вмiють простий дiагноз поставити. Не всi. звичайно. Так що здавайте екзамени та не “бузуйте”.

Коментарі вимкнені.