У Зарваниці відбувся V Всеукраїнський іконописно-живописний пленер

У неділю, 7 жовтня, в Марійському духовному центрі Зарваниця завершився п’ятий Всеукраїнський іконописно-живописний пленер під назвою «Вікно у небо. Зарваниця – 2018». У Соборі Зарваницької Матері Божої відбулася урочиста Божественна Літургія, яку відслужив адміністратор Собору о. м. Дмитро Квич.

 Після Богослужіння він здійснив чин освячення ікон та живописних полотен. Також о. Дмитро від імені архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка склав щиру подяку митцям за жертовну працю і служіння, яке вони впродовж двох тижнів здійснювали у святому місці та вручив подячні грамоти.

IMG 8408

«Кожен художник віддзеркалює свій внутрішній світ на полотні, щоб ми з вами змогли побачити і відчути цю творчість. Перебуваючи у Зарваниці, учасники пленеру кожного дня, перш ніж приступити до мистецької праці, брали участь у Святій Літургії, приймали Святу Тайну Євхаристії, дбаючи про свій внутрішній стан. А особливо іконописці, які є людьми щирої молитви, щоб передавши ікону іншим, вони могли збагатитися духовно і прославляти Бога» – підкреслив  о. Дмитро.

Нагадуємо, що головною метою такого заходу є відкриття у майбутньому виставкового центру, про який мріяв Митрополит Андрей Шептицький. На даний час у будівлі адміністрації буде відкрито галерею, де розмістяться усі витвори мистецтва, над якими працювали митці.

прес-служба Марійського духовного центру

світлини Романа Романюка

Коментарі вимкнені.