З ініціативи «Народного контролю» школярів навчають рятувати життя

З ініціативи депутата Тернопільської міської ради від «Громадського руху «Народний контроль», голови постійної комісії з питань соціальної політики, охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства, доцента кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги ТДМУ, кандидата медичних наук Романа Ляховича у Тернополі щотижня проводитимуть практичні навчання з основ домедичної допомоги для учнів дев’ятих класів. Інструкторами є студенти Тернопільського медичного університету імені І.Я.Горбачевського.
Заняття проходять на так званих дев’яти станціях. На кожній із них школярі вчаться реанімувати людину, зупиняти кровотечу, надавати допомогу при втраті свідомості чи переломі кінцівки.
Наприкінці навчання учасники отримують сертифікати, які підтверджують, що вони пройшли базові курси з основ домедичної допомоги. Школярів такі заняття дуже цікавлять. «У зв’язку з ситуацією на Сході подібні курси зараз особливо актуальні, адже всі люди повинні знати, як допомогти людині та врятувати життя», – каже учень Роман. «На уроках таких подробиць не вчать, – розповідає школярка Валентина, – тож ці заняття безумовно дуже корисні. Тепер я зможу допомогти будь-якій людині, яка цього потребує».
«Навчання пройшли більш як півтори тисячі школярів загальноосвітніх навчальних закладів Тернополя. Ми будемо продовжувати курси, аби навчити якомога більше людей» – каже методист Тернопільського комунального медичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Лариса Козловська.
«За минулий рік ми навчили 2228 людей, в тому числі бійців АТО і міліціонерів, які пішли в зону бойових дій. Ідея проведення навчань для школярів з метою підвищення рівня медичної освіти виникла у нашій депутатській фракції «Народного контролю». Тож сьогодні передаємо свій досвід учням старших класів», – зазначає Роман Ляхович.
Депутат Тернопільської міськради від «Народного контролю» Вікторія Шараськіна додає, що такі заходи потрібно впроваджувати не лише для загальноосвітніх шкіл, а й для технікумів, коледжів, університетів та інститутів, адже освічена молодь – це наше майбутнє.
Загалом, у комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства, до складу якої входять лише депутати від «Народного контролю», є напрацювання щодо реалізації різноманітних програм у сфері медицини та соціальної політики.

Коментарі вимкнені.