Вся правда про братів Лужецьких, які вербували найманців для ДНР і ЛНР

Власникам будівельної фірми, яких арештували, звинувативши у вербуванні найманців для ДНР і ЛНР, запропонували заставу – 450 тис. грн. за кожного. Однак, прокурор звернувся до суду з клопотанням залишити їх під вартою. Суд клопотання задовольнив.

Братів-двійнят – Ярослава та Дмитра Лужецьких за рішенням суду залишили під вартою. Їм загрожує від 8 до 15 років ув’язнення за створення терористичної організації.

Нагадаємо, прокуратура Тернопільської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому слідчими УСБУ в області, за фактом сприяння терористичній організації за частиною 1 статті 258-3 Кримінального Кодексу України.

Обіцяли премію за вбитого вояка

– Встановлено, що у липні 2014 року двоє 28-річних братів-тернополян вербували жителів області для участі в діяльності терористичних організацій «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» і проведення акцій протесту проти дій державної української влади, – повідомили у прес-службі прокуратури області.

Найманців нібито мали привезти на інструктаж до Беларусі, а звідти – до військового тренувального табору в Ростові-на-Дону.

Чоловіки інструктували, організовували матеріальне забезпечення, практичне тренування, бойову підготовку залучених осіб у спеціальних таборах на території Російської Федерації для їх подальшої участі у терористичних акціях на Сході України. За участь у бойових діях на боці ДНР та ЛНР тернополяни обіцяли завербованим грошову винагороду в сумі 8 000-15 000 грн. в місяць, з додатковою оплатою за кожного знищеного українського військовослужбовця та правоохоронця.

Одружені на тернополянках. В обох маленькі діти

28-річні брати є власниками будівельної фірми «Мега Простір». Як нам вдалось дізнатись, народились вони на Кіровоградщині, а до Тернополя переїхали 10 років тому. Одружились на тернополянках і обоє виховують маленьких діток. На власній сторінці в соцмережах один з братів близько опівночі 24 липня виставив фото з молодшою дитиною – новонародженим сином на руках. 25-го його затримали в одному з барів міста працівники СБУ.

Донедавна брати перебували у Росії. Їхні дружини стверджують – були на заробітках у справах будівельного бізнесу. Оперативники припускають, що брати, можливо, отримували установки щодо вербування теперішніх земляків.

За інформацією джерела, наближеного до правоохоронних органів, яке побажало залишитись невідомим, одного з братів вже притягали до кримінальної відповідальності за грабіж. Але судимість вже погашена.

«Кидали» тернополян на гроші

До речі, тернополяни вже мали чимало претензій до братів Лужецьких. Скажімо, у серпні минулого року до редакції звернулись городяни, яких брати взяли на роботу, однак зарплатні не платили. В Інтернеті є заяви офісних працівників фірми, які також скаржились, що власники фірми «Мега Простір» їх «кинули» на гроші. Люди розповідали, що їх одразу звільняли, як тільки заїкались за гроші.

Перевірки податкової та інспекції праці, куди скаржились люди, нічого не дали. Адже документальних слідів того, що городяни там працювали, не було.

– Я пропрацювала в “D g S МегаПростір” близько півроку, – каже тернополянка Тетяна (прізвище редакції відоме – авт.). – Виконувала функції секретаря, менеджера. Там діяла система: люди заповнюють анкети, керівник їх переглядає, я викликаю людей в офіс, і він в кабінеті говорить про умови роботи. Наскільки знаю, то офіційно майже нікого не брали, угод не підписували. Ошуканих десятки. Люди часто приходили зі скандалами, бо їм не платили.

Жінка написала заяву до правоохоронців. Після звернення було відкрите кримінальне провадження, повідомили в секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції. Проте в ході перевірки ознак кримінального правопорушення не виявлено. Тож людям рекомендували вирішувати суперечки в цивільно-правовому полі.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.