За обвинуваченнями Президента судять і тримають у неволі 12 воїнів-добровольців, двоє з яких – поранено

Центр політико-правових реформ (ЦППР) підтвердив незаконність затримання фігурантів так званої «справи «Січі», – воїнів добровольців затриманих по трагічному вбивству офіцера СБУ у Волновасі Віктора Манзіка, що сталося 21 березня цього року. Про це повідомила на своїй сторінці у facebook Голова Ради правозахисної групи «СІЧ», адвокат Оксана Томчук (https://www.facebook.com/oxana.tomchuk/posts/856902221050334?pnref=story)

Так, зокрема, за висновками експертаЦППР, незаконно затримали двох воїнів – Нечаєва, якому прострелили ногу під час затримання, хоча опору він не чинив (наразі він знаходиться у лікарні міста Волновахи) та Канівця, що пройшов бої під Маріуполем, Волновахою та отримав поранення руки в боях за селище Піски під Донецьком і зараз знаходиться у СІЗО міста Маріуполь.

У своєму роз’ясненні експерт Центру політико-правових реформ Микола Іванович Хавронюк вказав, що слідство не має у своєму розпорядженні жодних обставин для затримання бійців.

«Жодних обставин, які даютьпідстави підозрювати обвинувачувати особу у вчиненні тих або інших злочинів у клопотанні слідчого не наведено. Зокрема, нічим не підтверджено не тільки те, що саме Особа-2, а не яка-небудь інша особа «вирішила організувати стійку озброєну групу – банду, а й те що така банда існувала хочаб короткий час і до її складу входила Особа-1» – вказується у експертному роз’ясненні.

«Хлопці-добровольці, були затримані під шум гучних заяв можновладців про «озброєну банду» і вони не мають жодного відношення до вбивства офіцера СБУ, який примчав визволяти контрабандні горілчані фури у Волновасі. Їх затримали лише тому, що вони були знайомі із підозрюваним у вбивстві», – вказує Оксана Томчук.

«Однак, попри це, вчора наші апеляції Апеляційний суд Донецької області не задовольнив і хлопці залишаються під вартою. Хоча висновок професора Миколи Івановича Хавронюка абсолютно чітко підтверджує позицію захисту, що клопотання слідчого, яке слугувало підставою до взяття хлопців під варту не варто навіть того паперу, на якому воно надруковано», – наголошує Голова Ради Правозахисної групи «Січ».

За її словами, єдиною підставою такого рішення суду є уже виголошені наперед слідству по цій справі заяви Президента про «цинічних бандер-бандитівв мілітарній формі зі зброєю в руках», що «грабували українців, таємно вбивали їх».

«Дуже важко усвідомлювати, що єдиною підставою такого рішення суду є заяви Президента. Звісно ж, де знайдеться той відчайдуха суддя, або слідчий, який візьме на себе відповідальність не виконати забаганку Президента, який зверху краще бачить, хто має сидіти за гратами. Ми всі розуміємо, що це не можливо. Проте нічого, боремося далі. Один раз система вже не змогла пережувати «справу Реви», «справу Січі» теж змусимо відхаркувати. Довго і боляче. Обіцяю» – наголосила Оксана Томчук.

Нагадаємо, що наразі у «справі «Січі» затримано всього 12 добровольців, що воювали проти російсько-терористичних банд у зоні АТО.

 

Довідка:«справа Реви» – справа правозахисника Дмитра Реви, огульно звинуваченого тодішнім Генпрокурором Пшонкою у організації терактів у Дніпропетровську в 2012 році.

Центр політико-правових реформ (ЦППР) — аналітичний центр, неурядова неприбуткова організація, створена у 1996 році для сприяння проведення реформ у політичній та правовій сферах з метою утвердження в Україні верховенства права та належного урядування.

Хавронюк Микола Іванович — український правознавець-криміналіст. Доктор юридичних наук (2008), професор (2011), заслужений юрист України (2007), директор з наукового розвитку і член правління Центру політико-правових реформ (з 2012), професор кафедри кримінального права та кримінології юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (з 2012).

 

Коментарі вимкнені.