«Залізні коні» зі Збаража служитимуть бійцям на передовій

Два автомобілі – ГАЗ-66 та УАЗ, відремонтовані збаразькими майстрами завдяки фінансовій допомозі районного штабу національного спротиву та небайдужих підприємців і громадян, зокрема голови РО «Сприяння обороні України» Богдана Масляного та його однодумців, служитимуть українським військовослужбовцям на фронті.
У вівторок у рамках мобілізації санітарну машину ГАЗ-66 передано у розпорядження Збаразько-Лановецького ОРВК. Тепер військовий комісар Сергій Манзюк, відповідно до наказу військового командування, прийматиме рішення куди саме найближчими днями автомобіль вирушить для виконання своїх функцій – евакуації поранених з поля бою.
ГАЗ-66 ремонтували збаражани Андрій та Микола Павлишини з допомогою Андрія Піка, а координував їхню роботу голова ГО «Сприяння обороні України» Богдан Масляний.
-Цей санітарний автомобіль знаходився на балансі Збаразької районної комунальної лікарні, – розповів Богдан Масляний, – оскільки він своє відслужив, то на сесії районної ради був списаний і переданий громадським активістам для ремонту і подальшої передачі в зону проведення АТО. За її, по суті, капітальний ремонт взялися збаражани Андрій і Микола Павлишини. Багато їм допоміг Андрій Пік, фінансову підтримку надав районний штаб національного спротиву, підприємці. Ремонт тривав три тижні. Хлопці спрацювали оперативно і на совість. Тепер цей санітарний автомобіль служитиме там, де у ньому є гостра потреба. Машину обладнано для евакуації поранених з поля бою.
-Потрібно було повністю укомплектовувати машину – знайти запчастини, колеса, а також кошти на придбання цього всього, купити необхідне для ремонту по розумній ціні, – каже один з майстрів Микола Павлишин та зізнається, що таку машину довелося «перебирати» вперше, а ще, запевнив, якщо буде потрібно, то обов’язково ремонтуватиме і інші автомобілі для фронту.
На подвір’ї військкомату санітарний транспортний засіб, який поїде на передову, освятив настоятель Успенської церкви Збаража отець Роман Сливка. Також від імені парафіян священик передав захисникам Вітчизни єлей та іконки освячені біля мощей святого Георгія Побідоносця, які зараз знаходяться у храмі. А від себе особисто – патріотичні наліпки на номери санітарної машини.
УАЗ або, як кажуть в народі, «бобік» координатор штабу районного спротиву Володимир Голоднюк та волонтери Валерій Безганс і Юрій Десятник уночі проти середи повезли на Луганщину, а саме у місце дислокації роти нашого земляка Сергія Маслюка 4-го батальйону 24-ї бригади. Транспортували «залізного коня», з метою економії пального та й дорога не близька, на лафеті, яку причепили до буса. Окрім автомобіля, у якому бійці на лінії фронту відчувають гостру потребу, збаражани повезли ємності для води, які придбали підприємці Мирослав Бутрин та Ігор Ломага, нічний приціл, біноклі, радіостанції, що мають закритий канал зв’язку, які передав наш земляк з Італії Олег Іващук, тактичні ножі, цигарки, засоби гігієни, продукти і посилки від рідних. Словом, сотні «дрібничок», які замовляли вояки. До речі, авто має власну ідентичність – на дверцятах «бобіка» герб славного міста Збаража.
-УАЗ був списаний управлінням агропромислового розвитку Збаразької райдержадміністрації і ми придбали його за ціною металобрухту, – розповів Володимир Голоднюк. – Підприємці Сергій Романюк, Анатолій Кравчук, Павло Шатило, Олег Данилевич взялися за ремонт машини і успішно з цим впоралися. Акумулятор для УАЗа допоміг придбати керівник ТОВ «Скіфія» Олександр Шпак.

Світлана БОДНАР, Народне слово

Коментарі вимкнені.