Завтра на виборах ректора ТНЕУ переможе Сергій Юрій?

Понад 250 делегатів від науково-педагогічного складу, інших працівників та студентів Тернопільського національного економічного університету зберуться 19 жовтня на конференцію трудового колективу. Мета зібрання – вибори ректора.

– Семирічний трудовий контракт Сергія Юрія закінчився 4 липня 2012 року, – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи ТНЕУ Андрій Крисоватий. – І згідно із наказом Міністра освіти і науки, молоді та спорту України від 5 липня цього року, пан Юрій безстроково виконує обов’язки ректора до заміщення вакантної посади. Конкурс на цю посаду було оголошено Міністерством освіти 20 серпня.

Таким чином, до 20 вересня усі, хто відповідає вимогам для цієї посади, мали право подавати на розгляд відповідні документи. За цей час заява надійшла тільки від одного кандидата – в.о. ректора ТНЕУ Сергія Юрія. Тому саме він є єдиною кандидатурою на вибори, яку пропонує Міністерство освіти.

Щоб стати ректором університету, кандидату достатньо набрати 30 відсотків і більше голосів конференції трудового колективу. Наразі у ТНЕУ, як розповів Андрій Крисоватий, працює понад дві тисячі чоловік. Різні структурні підрозділи на вибори ректора делегують своїх представників, які й представлятимуть їхні інтереси. Усього в конференції візьмуть участь 192 особи від науково-педагогічного складу, 35 осіб – від інших працівників та 26 студентів. В університеті вже ознайомилися із програмою розвитку ТНЕУ, яку запропонував Сергій Юрій, і будь-хто із учасників конференції під час конференції матимуть змогу внести свої зауваження та доповнення до неї. Вибори можуть не відбутися тільки за однієї умови, – якщо на зібранні не буде присутній представник від Міністерства освіти.

– У нас єдина команда в університеті, і ми будемо підтримувати нашого діючого ректора, – зазначив Андрій Крисоватий. – Напевне, ніхто зі сторони й не пропонував свою кандидатуру на цю посаду, бо не бачив, що може перемогти. Адже всі знають, що колектив підтримує Сергія Юрія. Це видно з того, що ми робимо, за рівнем нашого закладу.

Вікторія Онищук навчається у ТНЕУ уже четвертий рік. Кілька місяців тому дівчина стала студентським деканом фінансового факультету. Вона, у числі інших 26 студентських делегатів, під час виборів ректора представлятиме інтереси свого факультету, де навчається близько півтори тисячі студентів.

– Я постійно спілкуюся з представниками різних курсів, вислуховую їхні побажання. Можу сказати, що більшість студентів активно підтримує Сергія Юрія. Бо наш ректор завжди на нашій стороні, намагається вникнути в наші проблеми, щоб прийняти відповідне рішення. І немає значення, про що саме йдеться: навчальний процес, поселення в гуртожиток чи будь-що інше, де необхідне втручання адміністрації. Особисто я переконана, що ректор завжди відстоїть наші інтереси. Він також постійно підтримує наші ініціативи щодо організації дозвілля, йде нам назустріч і робить все для того, щоб студентам в університеті було цікаво жити.

Ольга Попова, Тернопільська Липа

Коментарі вимкнені.