Завтра у тернопільському шкірно-венерологічному диспансері – спеціальні консультації

Ефективно боротися із псоріазом, хворим допоможуть консультації, вважають в департаменті охорони здоров1я ТОДА. Тому 29 жовтня в обласному шкірвендиспансері, з нагоди міжнародного дня псоріазу, кожен зможе дізнатися більше про цю хворобу.

Так, з 900 до 1400 в КУТОР “Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер” хворих на псоріаз консультуватимуть:

  • зав. диспансерним відділом, к.м.н. Шкробот Т.С.
  • позаштатним дерматовенерологом відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради Глушок О.К.

А з 1400 до 2000 в кабінетах № 4,7,8 – консультації проведуть ще й лікарі поліклінічного відділення.

29 жовтня з ініціативи Міжнародної федерації асоціацій псоріазу, поданої у 2004р., відзначають Міжнародний День Псоріазу. “Українська асоціація псоріазу”, як член міжнародної федерації асоціацій, приєдналась до цієї ініціативи з 2009р.

В цьому році згідно наказу № 56 МОЗ України від 24.09.2013р. в Україні відбудуться Національні Дні Псоріазу з 22 до 31 жовтня. В рамках цього заходу буде актуалізовано проблему цього важкого захворювання.

Всі інформаційно-освітні заходи будуть проведені з метою привернення уваги громадськості до цього соціально-значимого захворювання; наданн можливості лікарям отримати найсучасніші дані щодо діагностування, контролю та лікування псоріазу.

Отримані нові знання пацієнтами допоможуть їм ефективніше боротись з хворобою.

Головний спеціаліст дерматовенеролог МОЗ України забезпечив підготовку до друку методичних вказівок для лікарів з діагностування та лікування псоріазу; для пацієнтів вийде книга з порадами та рекомендаціями щодо оптимального контролю захворювання та догляду за шкірою.

Прикрим є той факт, що значна частина хворих на псоріаз в Україні не знає про новітні методики лікування, не знає про можливість отримання професійної консультації щодо профілактики, лікування, методів контролю захворювання.

Багато лікарів і пацієнтів працюють і живуть за старими стереотипами: лікарі призначають, а пацієнти отримують медикаменти, які давно забуті в передових країнах світу. І зрозуміло, що часто пацієнти, хворі на псоріаз, втратили віру в можливість ефективності лікування і довготривалих ремісій, а тому часто не звертаються за медичною допомогою взагалі, застосовуючи сумнівні засоби нетрадиційної медицини, е рідко вдаються до послуг знахарів чи екстрасенсів. А хвороба тим часом прогресує, перебіг стає важчим, нерідко приводить до інвалідизації.

Як лікарі, так і пацієнти мають можливість отримувати найновішу інформацію по всі аспекти хвороби псоріаз на сайті “Українська асоціація псоріазу” у відповідних рубриках.

Прес-служба ДОЗ ТОДА

Коментарі вимкнені.