Зелені зони у Тернополі тепер «охороняє» мораторій

Тернопільські депутати вміють дивувати! Так, одним із рішень сесії вони самі собі заблокували «роздачу» землі у зелених зонах, – пише Терен.

Причому «за» були відразу 34 політики. Не голосували – троє, причому усі – із фракції БПП. Проти – жодного!

Нагадаємо, питання «Про мораторій надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення фізичним чи юридичним особам в користування, оренду чи власність земельних ділянок, які чинною містобудівною документацією визначені зонами об’єктів природно-заповідного фонду, рекреаційними зонами, зонами зелених насаджень та зелених насаджень спецпризначення» та «мораторій надання містобудівних умов та обмежень на вказані землі» розглянули ще у серпні 2018 р. Його авторами були: Андрій Шкула і Назар Зелінка. Обидва – із фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Отже, мораторій на надання містобудівних умов та обмежень тепер стосується усіх зон об’єктів природно-заповідного фонду, рекреаційних зон і місцин із зеленими насадженнями та зелених насаджень. Адже Тернопільська міська рада ВИРІШИЛА (цитуємо):

«1. Не включати до порядків денних сесій проекти рішень про надання дозволу на складання проектів землеустрою щодо відведення фізичним чи юридичним особам у користування, оренду чи власність земельних ділянок, що чинною містобудівною документацією визначені зонами об’єктів природно-заповідного фонду, рекреаційними зонами, зонами зелених насаджень і зелених насаджень спецпризначення.

2. Управлінню містобудування, архітектури і кадастру Тернопільської міської ради заборонити надавати містобудівні умови та обмеження щодо будівництва на земельних ділянках, що чинною містобудівною документацією визначені зонами об’єктів природно-заповідного фонду, рекреаційними зонами, зонами зелених насаджень і зелених насаджень спецпризначення…»

Причому обидва цих пункти не поширюються на проекти рішень і дозвільні документи, якими передбачене створення нових парків, скверів, громадських просторів та інших об’єктів природно-заповідного фонду. Контроль за виконанням цього рішення поклали на міського голову і комісію міської ради із питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі (голова – саме Андрій Шкула). Отже, переконувати депутатів начальнику міського відділу земельних ресурсів Віктору Кібляру тепер буде дещо важче.

Що цікаво, Андрій Шкула вніс згаданий проект рішення на розгляд колег «з голосу», причому – аж під кінець засідання. Спершу цього пункту у порядку денному не було, хоча профільна комісія розглянула його ще у червні. Варто лише додати: навіть це позитивне у всіх смислах рішення сесії нічого уже не змінить у справах із виділенням землі, що спричинили спротив громади.

Коментарі вимкнені.