Жителі Тернопільщини зможуть вирішувати адміністративні питання за місцем проживання

Перспективний план формування територій громад Тернопільської області схвалили депутати на засіданні обласної ради, що відбулося 11 грудня. До плану увійшло 26 громад, однак це лише третина усіх громад області. Тому у процесі до плану будуть включатися новостворені об’єднані громади.

За словами голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука, перспективний план – одна з найважливіших складових адміністративно-територіальної реформи, а його схвалення дає змогу об’єднаним громадам, відповідно до діючого законодавства, вже з наступного року перейти на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом.

«Що це означає для громад? Найперше те, що вони матимуть право самостійно, не чекаючи затвердження державного бюджету, формувати та затверджувати місцеві бюджети. Також буде розширено джерела наповнення місцевих бюджетів, – розповів голова обласної ради. – Разом з тим, розширяться й повноваження місцевих громад. До органів місцевого самоврядування відійдуть такі обов’язки, як надання пожежної охорони, забезпечення громадської безпеки силами муніципальної варти, організація перевезень на території громади, надання житлово-комунальних послуг, розвиток місцевої інфраструктури, залучення інвестицій та управління земельними ресурсами. Також громаді делегують такі обов’язки як утримання та організація роботи будинків культури, бібліотек та спортивних майданчиків; надання первинної медичної допомоги; управління школами та садочками; надання соціальної допомоги».
Адміністративно-територіальна реформа дозволить покращити та пришвидшити надання послуг.
«Якщо до об’єднання людям доводилося їздити в районний центр, аби вирішити адміністративні питання, то тепер надання послуг відбуватиметься за місцем проживання», – додав Віктор Овчарук.

Також він зазначив, що одразу після схвалення перспективний план був надісланий у Кабінет міністрів для розгляду. Документом, який введе в дію цей план буде розпорядження Кабінету міністрів про затвердження плану.

Коментарі вимкнені.