Михайло ГОЛОВКО: «Україну потрібно рятувати від боргового зашморгу!»

Державний борг України досяг рекордного рівня — 66,6 млрд дол. США. Це приблизно 90% ВВП, що є вже критичним показником для нашої економіки та відлякує інвесторів.
— За таких умов слід негайно вимагати проведення міжнародної конференції з питань реструктуризації державного боргу таким чином, щоб зменшити навантаження на держбюджет. Це дозволить спрямувати кошти не на виплату відсотків закордонним кредиторам, а на підтримку вітчизняного виробника, створення нових підприємств і робочих місць, — переконаний народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.
Тільки розвиток реального сектору економіки дозволить погасити державний борг і здобути фінансову незалежність для України.
— Кредитні ставки для бізнесу мають становити не більше п’яти — семи відсотків на рік у національній валюті. Для цього державі спільно з НБУ слід запровадити програму розширеного кредитування бізнесу за такою схемою: НБУ видає банкам довгострокове фінансування під один—два відсотки річних на 10–15 років, після чого банки можуть видавати довгострокові кредити за зниженою ставкою (під п’ять — сім відсотків річних). Це дозволить швидко запустити кредитування реального сектора економіки, — стверджує свободівець.
До 2020 року за такою схемою можна видати від 50 до 100 млрд грн. Для порівняння: фактично 51,2 млрд було видано НБУ банкам, які нині визнані неплатоспроможними.
За словами Михайла Головка, податкова система має стимулювати виробництво, експорт і розвиток бізнесу. Адже малий бізнес і приватне підприємництво — це 47,5% від усіх робочих місць у країні.
— Срощена система оподаткування, особливо для малого та середнього бізнесу, має стати основою для формування середнього класу в Україні. Окрім цього, податок на додану вартість — ПДВ в українських умовах не виправдав себе, а став джерелом корупції. Тож замість ПДВ краще запровадити податок з продажу. Це унеможливить корупцію і сприятиме пожвавленню економіки, — переконаний Михайло Головко.

Коментарі вимкнені.