Анатолій Гриценко: «Голосування за відставку уряду – це олігархічна змова Порошенка»

З робочим візитом завітав до Тернопіля відомий український політик, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.
Він провів робочий семінар з місцевими депутатами і партійним активом політсили в нашій області, а також поділився з тернополянами рецептом подолання корупції та дав свою оцінку провальному голосуванню за відставку уряду.
За словами Анатолія Гриценка, «Громадянська позиція», як ніхто інший усвідомлює, як важливо зберегти довіру людей, зміцнити її та виконати передвиборні обіцянки. Всього в Україні 560 депутатів від партії, 28 міських та сільських голів. На Тернопільщині – 117 депутатів усіх рівнів і 4 – голови територіальних громад. Всі вони – доступні і відкриті для людей.
– Для депутатів дуже важливо виконувати задекларовані перед виборцям обіцянки, – додав пан Гриценко. – Зокрема, опублікувати мобільний номер і не змінювати його до кінця каденції. Щоб кожен виборець мав доступ до свого депутата. Наші депутати зобов’язались щотижня проводити особистий прийом, щопівроку звітувати про свою роботу. Адже найбільше надбання і цінність сьогодні – це довіра людей.
Не оминув Анатолій Гриценко під час спілкування з журналістами тему голосування за відставку уряду. Те, що відбувалося у парламенті 16 лютого, на його думку, можна назвати олігархічною змовою Порошенка, Коломойського, Ахметова. Вони розіграли циркову виставу, яка завершилась звичайним обманом українського народу.
– Уряду поставили двійку за його роботу, – зазначив політик. – Але при цьому залишили його працювати до осені. Уявіть таку ситуацію на державному іспиті в університеті. Звичайно ж, такого студента не допустять до роботи, і він не отримає диплом. А з державою можна отак чинити. За відставку уряду Яценюка проголосувало 194 депутати. Не вистачило 32 голоси. Якщо проаналізувати, хто скільки не додав, стає все зрозуміло. Зокрема, президентський блок не додав 39 голосів, «Опозиційний блок» – 35 голосів. Усі вони критикують роботу уряду публічно. Але насправді їх все влаштовує – слабкий Прем’єр, неефективний уряд, який немає довіри в суспільстві, контроль над потоками.
Також Анатолій Гриценко вважає, що чим довше Петро Порошенко триматиме біля себе Яценюка, Шокіна, Гонтарєву – роботою яких він нібито не задоволений, а насправді саме він їх поставив на ці посади і з його мовчазної згоди вони на них залишаються, тим більша ймовірність того, що українці краще зрозуміють: кого вони обрали на виборах і хто керує країною.
Ще одна надзвичайно актуальна проблема, яку десятиліттями не можуть вирішити в Україні – боротьба з корупцією. Сьогодні лише у цій призмі нашу державу згадують в світі. Однак досі слова залишаються словами, корупційні схеми лишень міцніють, а імідж України у світі з кожним роком погіршується.
– Корупція – це вбивство духу та довіри, – переконаний Анатолій Гриценко. – Я можу виділити п’ять способів боротьби з нею. Передусім, закони прямої дії, які виключатимуть всілякі підзаконні акти. По-друге, на рівні Конституції скасувати інститут недоторканості для всіх, щоб жодна особа не мала захисту за вчинення нею протизаконних діянь. По-третє, вилучити із законодавчої бази «хабароємні» функції. Якщо відкриваєте будь-який документ і бачите, що, наприклад, для реєстрації бізнесу потрібно подати один, другий та інші документи. Там, де з’являється формулювання «та інші» – це вже є знаком того, що чиновник може вимагати хабар. Всюди має бути вичерпний і точний перелік всього, чіткий алгоритм дії і жодних двозначностей. По-четверте, електронне декларування усіма посадовцями усіх доходів та витрат включно з членами їх родин. У вівторок прийняли цей закон, адже скасували відповідальність за неправдиві відомості, багатократно збільшили суму, з якої можна декларувати, а також зменшили кількість родичів і залишили лише тих, з якими особа проживає. У світі декларування родичів сягає трьох поколінь з обох сторін. Нам також це потрібно. По-п’яте, жорстка кримінальна відповідальність за корупцію і хабарництво.
Річницю підписання мінських угод Анатолій Гриценко назвав роковинами. Він зазначив, що жодний пункт цього документа не виконаний.
– Проблема не в тому, що Порошенко погодився на підписання цих злочинних і не вигідних для України угод, – додає Гриценко. – Проблема, що це нікого не цікавить. А сам текст угоди практично ніхто не читав. Всі кажуть, що немає альтернативи і їх потрібно виконувати. Адже в мінських угодах Росії як виконавця нема, у них вона не агресор, а гарант виконання їхніх умов. Слова «Крим» у них також немає. Проте політики і в Україні, і в Європі трактують їх по-своєму, так, як їм вигідно. Це був російський проект. На щастя, вони діяли лише рік. Тож зараз нам потрібно запропонувати свій український, вигідний нам варіант та ініціювати нові перемовини й вирішення проблем на довгостроковій основі.
Сьогодні владі потрібно ефективно працювати, переконаний Анатолій Гриценко. Не імітувати, а боротися з корупцією, щоб будувати Україну, яку люди захочуть захищати.
– Півтора року тому були черги у військкомати, а зараз від воєнкомів тікають або відкупляються, – каже політик. – Сьогодні немає потоку бажаючих іти захищати країну зі зброєю в руках. А якщо точніше, є потік людей, які не хочуть туди йти. Однозначно, через владу. Бо народ щиро пішов навіть тоді, коли його не просили, навіть без зброї і захисту. Але влада своїми подальшими діями і бездіяльність створила умови, в яких виникає питання: «Ради кого, ради чого?». Відповідей на них немає. Політикам сьогодні потрібно активно працювати, аби змінити цю ситуацію і повернути свідоме ставлення громадян до своєї держави.

Коментарі вимкнені.